Poznáme ju ako burinu pri ceste, ale je to najsilnejší liek proti bolesti na svete! Ukážeme vám, ako túto rastlinu používať!

Ako veľmi sme sa celé leto trápili, keď sa v záhrade objavilo viac ako niekoľko exemplárov divokého šalátu alebo “šalát jedovatý” (Lactuca virosa). Hoci sa volá “jedovatý”, v skutočnosti nie je.

Je takmer nemožné ju vyhubiť a burina, ktorá môže dorásť až do dĺžky pol metra, zatlačí užitočné rastliny v zeleninovej záhrade.

Ale poďme sa dozvedieť viac o pozitívnych vlastnostiach divokého šalátu! Rastlina obsahuje psychoaktívne látky, ktoré tlmia bolesť bez škodlivých vedľajších účinkov.

Starí Gréci a Egypťania ho používali na zmiernenie bolesti, podporu spánku a dokonca im pomáhal komunikovať s bohmi. Naši predkovia ho poznali a používali aj ako liek proti bolesti. Pripravoval sa dvoma spôsobmi, ako sirup alebo čaj.

  1. Čaj: pripravujte čaj z mladých sušených listov, pozor, staršie, väčšie listy sú mierne jedovaté.
  2. Sirup: varte s vodou a cukrom na miernom ohni, kým sa nezíska sirupovitá šťava.

Ak ju nemáte v záhrade alebo ju nemôžete nájsť pri priekope, v obchodoch s bylinkami je ľahko dostupný výťažok z rastliny.

Pozitívne účinky:

  • ľudia, ktorí pravidelne pili čaj z divokého šalátu, zaznamenali menej migrén. Keď ľudia, ktorí trpeli migrénou, mali menej príznakov.
  • zmierňuje stres a úzkosť
  • divoký šalát obsahuje látky tlmiace kašeľ, takže potláča podnety a zastavuje kašeľ. U astmatikov, ktorí dlhodobo užívali lieky obsahujúce opiáty, môže dôjsť k závažnému záchvatu, ak prestanú liek užívať. V porovnaní s tým je divoký šalát šetrnejší, pretože nemá žiadne vedľajšie účinky.
  • Extrakt z divokého šalátu nie je pre telo škodlivý a možno ho získať v každom obchode s bylinkami.
Podeľte sa o tento článok aj s ostatnými.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*