Pozrite sa, AKO sa zbaviť pupienkov, materských znamienok a škvŕn na pokožke raz a navždy len pomocou prírodných zložiek!

Kožné problémy sú pomerne časté vo všetkých vekových skupinách a ich liečba musí byť veľmi jemná. Niektoré z ochorení, s ktorými sa môžete stretnúť, sú znamienka a pupienky, hoci existuje viac ako 3000 rôznych kožných ochorení.

Akákoľvek zmena farby, štruktúry alebo zápachu kože môže znamenať zdravotný problém a nemala by sa ignorovať. Liečivé prípravky sú k dispozícii, ale niekedy môžu mať opačné účinky, ako by ste chceli. Na ochranu vašej pokožky vám ponúkame niekoľko domácich receptov, ktoré môžete vyskúšať a ktoré vám pomôžu v krátkom čase!

  • 1. Vytvorenie “krtkov”

Tento veľmi častý problém spôsobujú melanocyty – zoskupenia kožných buniek, ktoré vznikajú v dôsledku vystavenia pokožky slnečnému žiareniu.

Cesnak: Môžete použiť obyčajný cesnak alebo cesnakový extrakt. Okolie jednoducho zakryte vazelínou alebo páskou a potom na znamienko pritlačte cesnak, zakryte ho obväzom a nechajte ho tam 4 hodiny. Pre dosiahnutie maximálnych výsledkov to robte každý deň.

Ricínový olej a jedlá sóda: Funguje rovnako ako cesnak. Tak ako predtým, pred použitím pasty zakryte okolie. Nechajte cez noc, opláchnite a opakujte každý deň.

Jablčný ocot: Vezmite si kúsok vaty, navlhčite ju jablčným octom, priložte na znamienko, prekryte ho obväzom a nechajte pôsobiť aspoň 8 hodín.

  • 2. Papilloma vírus, ktorý spôsobuje bradavice, má príznaky, ako sú hrčky na koži alebo slizniciach.

Kým materské znamienka sú spôsobené slnečným žiarením alebo sú záležitosťou genetiky, bradavice sú spôsobené vírusom.

Banány: Šupku banánu si nechajte. Môže sa použiť na odstránenie bradavíc za dva týždne. Vnútro banánovej šupky prikladajte na oblasť každý večer, kým sa bradavíc nezbavíte.

Čistý organický med: Pred spaním naneste med na bradavice a obviažte ich obväzom.

Aplikujte jablčný ocot: Nie je vhodný len na bradavice. Ďalším účinným riešením sú vatové tampóny namočené v jablčnom octe, ktoré na oblasť pripevníte obväzom.

Cesnak: Cesnakový extrakt alebo rozdrvený cesnak môže ľahko odstrániť bradavice. Na miesto priložte cesnak a zakryte ho obväzom.

  • 3. Kožné rany, ktoré vznikajú trením.

Zvyčajne sa objavujú na krku, hrudníku, očných viečkach a v podpazuší.

Jablčný ocot: Vatu namočenú v jablčnom octe, ktorú pripevníte na miesto s obväzom.

Tea Tree olej: Vezmite si kúsok vaty a nalejte 1 až 2 kvapky Tea Tree oleja. Naneste ho na oblasť a nechajte ho tam niekoľko hodín. Opakujte 3-krát denne počas 1 mesiaca.

Ricínový olej a jedlá sóda: Z týchto zložiek vytvorte pastu, potom zmes vložte do obväzu a zakryte postihnuté miesto. Tento obväz naneste na pokožku, aplikujte ho 3-krát denne a uchovávajte ho v chladničke. Vydrží až 2 dni.

  • 4. Škvrny na pokožke

Tieto farebné škvrny sa často objavujú na rukách a tvári.

Citrón: Je to nielen prírodný dezinfekčný prostriedok, ale aj bieliaci prostriedok. Vyžmýkajte šťavu z polovice citróna a potom kúskom vaty potierajte miesto aspoň dvakrát denne.

Cibuľa: Vezmite cibuľu a vložte ju do odšťavovača alebo mixéra. Šťavu naneste na pokožku na štvrť hodiny a opláchnite. Opakujte denne.

Henna: Tento korenistý koreň je ideálny na starecké škvrny. Kombinujte s octom a aplikujte 1-krát denne.

Sérum s vitamínom C: Tento organický, netoxický roztok nielen odstráni škvrny, ale aj zvráti poškodenie pokožky.

  • 5. Upchaté póry

Keď sa na pokožke nahromadí kkožný maz, póry sa upchajú a pokožka začne vyzerať ako poškodená. Hoci nejde o zdravotný problém, kazí zdravý lesk pokožky a môže viesť k ďalším problémom.

Cukrový peeling: Tento prírodný exfoliátor rozžiari vašu pokožku. Zmiešajte cukor so šťavou z jedného citróna. Čistou špongiou krúživými pohybmi vydrhnite pokožku a po dokončení opláchnite teplou vodou.

Para: Po umytí tváre si dajte zovrieť vodu, vypnite sporák a tvár nechajte nad hrncom aspoň 15 minút. Po skončení si tvár očistite trochou octu a potom ju dvakrát opláchnite teplou vodou.

Podeľte sa o tento príspevok aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*