Pozrite sa, AKO sa zbaviť pupienkov, materských znamienok a škvŕn na pokožke raz a navždy len pomocou prírodných zložiek!

Kožné problémy sú pomerne časté vo všetkých vekových skupinách a ich liečba musí byť veľmi jemná. Niektoré z ochorení, s ktorými sa môžete stretnúť, sú znamienka a pupienky, hoci existuje viac ako 3000 rôznych kožných ochorení.

Akákoľvek zmena farby, štruktúry alebo zápachu kože môže znamenať zdravotný problém a nemala by sa ignorovať. Liečivé prípravky sú k dispozícii, ale niekedy môžu mať opačné účinky, ako by ste chceli. Na ochranu vašej pokožky vám ponúkame niekoľko domácich receptov, ktoré môžete vyskúšať a ktoré vám pomôžu v krátkom čase!

  • 1. Vytvorenie “krtkov”

Tento veľmi častý problém spôsobujú melanocyty – zoskupenia kožných buniek, ktoré vznikajú v dôsledku vystavenia pokožky slnečnému žiareniu.

Cesnak: Môžete použiť obyčajný cesnak alebo cesnakový extrakt. Okolie jednoducho zakryte vazelínou alebo páskou a potom na znamienko pritlačte cesnak, zakryte ho obväzom a nechajte ho tam 4 hodiny. Pre dosiahnutie maximálnych výsledkov to robte každý deň.

Ricínový olej a jedlá sóda: Funguje rovnako ako cesnak. Tak ako predtým, pred použitím pasty zakryte okolie. Nechajte cez noc, opláchnite a opakujte každý deň.

Jablčný ocot: Vezmite si kúsok vaty, navlhčite ju jablčným octom, priložte na znamienko, prekryte ho obväzom a nechajte pôsobiť aspoň 8 hodín.

  • 2. Papilloma vírus, ktorý spôsobuje bradavice, má príznaky, ako sú hrčky na koži alebo slizniciach.

Kým materské znamienka sú spôsobené slnečným žiarením alebo sú záležitosťou genetiky, bradavice sú spôsobené vírusom.

Banány: Šupku banánu si nechajte. Môže sa použiť na odstránenie bradavíc za dva týždne. Vnútro banánovej šupky prikladajte na oblasť každý večer, kým sa bradavíc nezbavíte.

Čistý organický med: Pred spaním naneste med na bradavice a obviažte ich obväzom.

Aplikujte jablčný ocot: Nie je vhodný len na bradavice. Ďalším účinným riešením sú vatové tampóny namočené v jablčnom octe, ktoré na oblasť pripevníte obväzom.

Cesnak: Cesnakový extrakt alebo rozdrvený cesnak môže ľahko odstrániť bradavice. Na miesto priložte cesnak a zakryte ho obväzom.

  • 3. Kožné rany, ktoré vznikajú trením.

Zvyčajne sa objavujú na krku, hrudníku, očných viečkach a v podpazuší.

Jablčný ocot: Vatu namočenú v jablčnom octe, ktorú pripevníte na miesto s obväzom.

Tea Tree olej: Vezmite si kúsok vaty a nalejte 1 až 2 kvapky Tea Tree oleja. Naneste ho na oblasť a nechajte ho tam niekoľko hodín. Opakujte 3-krát denne počas 1 mesiaca.

Ricínový olej a jedlá sóda: Z týchto zložiek vytvorte pastu, potom zmes vložte do obväzu a zakryte postihnuté miesto. Tento obväz naneste na pokožku, aplikujte ho 3-krát denne a uchovávajte ho v chladničke. Vydrží až 2 dni.

  • 4. Škvrny na pokožke

Tieto farebné škvrny sa často objavujú na rukách a tvári.

Citrón: Je to nielen prírodný dezinfekčný prostriedok, ale aj bieliaci prostriedok. Vyžmýkajte šťavu z polovice citróna a potom kúskom vaty potierajte miesto aspoň dvakrát denne.

Cibuľa: Vezmite cibuľu a vložte ju do odšťavovača alebo mixéra. Šťavu naneste na pokožku na štvrť hodiny a opláchnite. Opakujte denne.

Henna: Tento korenistý koreň je ideálny na starecké škvrny. Kombinujte s octom a aplikujte 1-krát denne.

Sérum s vitamínom C: Tento organický, netoxický roztok nielen odstráni škvrny, ale aj zvráti poškodenie pokožky.

  • 5. Upchaté póry

Keď sa na pokožke nahromadí kkožný maz, póry sa upchajú a pokožka začne vyzerať ako poškodená. Hoci nejde o zdravotný problém, kazí zdravý lesk pokožky a môže viesť k ďalším problémom.

Cukrový peeling: Tento prírodný exfoliátor rozžiari vašu pokožku. Zmiešajte cukor so šťavou z jedného citróna. Čistou špongiou krúživými pohybmi vydrhnite pokožku a po dokončení opláchnite teplou vodou.

Para: Po umytí tváre si dajte zovrieť vodu, vypnite sporák a tvár nechajte nad hrncom aspoň 15 minút. Po skončení si tvár očistite trochou octu a potom ju dvakrát opláchnite teplou vodou.

Podeľte sa o tento príspevok aj so svojimi priateľmi.

Written By
More from redakcia
Ak patríte medzi hubárov, toto by ste mali vedieť!
Je veľmi dôležité zaradiť huby do svojho jedálnička, pretože obsahujú mnoho dôležitých...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *