Pozrite sa, čo dokážu zmrazené citróny a budete to robiť navždy!

Sú neuveriteľne zdravé a ponúkajú nespočetné množstvo zdravotných výhod, keďže posilňujú zdravie rôznymi spôsobmi. Majú tiež vysoký obsah citronoidov, ktoré zabraňujú rastu a rozvoju rakoviny a nádorov v prípade rakoviny prsníka.

Štúdie ukázali, že citrónová kôra obsahuje dvakrát toľko vitamínov ako samotné ovocie a má protirakovinové, antibakteriálne, antiparazitické a protiplesňové vlastnosti.

Všetci jednoducho milujeme citróny, pretože ponúkajú množstvo zdravotných výhod a možno ich použiť ako prírodný liek, ako čistiaci prostriedok pre domácnosť, ako lahodný doplnok jedál, šalátov, smoothies a dezertov a mnoho ďalšieho. Tieto plody detoxikujú telo, ale odšťavením strácajú veľkú časť liečivej kapacity a živín.

Doktorka Marilyn Glenville, odborníčka na výživu a odborníčka na zdravie žien tvrdí, že šupky z rôznych druhov ovocia posilňujú imunitný systém a podporujú celkové zdravie, ale namiesto štiav odporúča radšej smoothie, pretože sú zdravšie a obsahujú aj šupky. .

Chuť citrónových smoothies je však horká, preto veríme, že mrazenie je tá najmúdrejšia možnosť. Tu je postup, ako zmraziť citróny:

Na začiatok ich umyte a dezinfikujte jablčným octom. Potom ich dobre umyte, nechajte uschnúť a nechajte cez noc v mrazničke. Ráno nastrúhajte citróny so semienkami, dužinou a kôrou a môžete ich pridať do dezertov, polievok, smoothies, jedál, pečiva a nápojov.

Zdravotné výhody:

Citrónová kôra posilňuje imunitu, detoxikuje organizmus, bojuje proti baktériám, červom a parazitom, reguluje cholesterol a je prevenciou rakoviny. Citrónová šťava je bohatá na vitamín C, zatiaľ čo kôra má 5 až 10-krát viac vitamínov ako ovocie.

Ovocie samotné má široké využitie a výhody, pretože:
  • Detoxikuje obličky a pečeň
  • Má silný antibakteriálny účinok
  • Posilňuje imunitný systém
  • Reguluje vysoký krvný tlak
  • Zabraňuje astme
  • Upokojuje zápal
  • Lieči depresiu a stres
  • Bojuje proti rakovine
  • Protirakovinové vlastnosti citrónov sa skúmajú už desaťročia a vedci dokázali, že ničia zhubné bunky pri niekoľkých typoch rakoviny, vrátane rakoviny pľúc, prsníka a hrubého čreva.

Najlepšie na tom všetkom je, že citróny zabíjajú iba postihnuté bunky a necielia na zdravé, na rozdiel od chemoterapie.

Preto máte veľa dôvodov, prečo používať citróny denne a užívať si ich úžasné vlastnosti. Stačí ich zmraziť a predchádzať rôznym zdravotným problémom!

Zdieľajte aj ďalej so svojimi priateľmi. Ďakujeme.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*