Pozrite sa, čo sa stane, ak postriekate posteľ liehom!

Lieh sa často pridáva do kozmetických výrobkov a používa sa ako dezinfekčný prostriedok alebo odstraňovač lepkavosti. Na ničenie vošiek a iných potvor môžete použiť aj lieh. Matrace a vankúše stačí postriekať rozprašovačom. Po niekoľkých opakovaniach bude vaša posteľ bez týchto škodcov.

Alkohol však môžete použiť na oveľa viac účelov, ako by ste si bežne mysleli:
  • Čistí pokožku

Mnohé krémy a masti na akné obsahujú benzylperoxid. Alkohol má však silné protizápalové vlastnosti, ktoré upokojujú postihnutú pokožku, dezinfikujú pupienky a zabraňujú vzniku akné. Stačí, ak alkohol nanesiete na postihnuté miesto na pokožke pomocou vatového tampónu.

  • Lieči opary

Približne 85 percent svetovej populácie má v tele trvalo prítomný vírus herpesu, ale len niektorí z nich trpia tvorbou samotného oparu. V tomto prípade sa oplatí aplikovať na postihnuté miesto 70-percentný izopropylalkohol a opary čoskoro zmiznú.

  • Nahrádza dezodorant

Aplikácia alkoholu do podpazušia zabráni vzniku zápachu. Majte však na pamäti, že dlhodobé používanie alkoholu môže viesť k podráždeniu pokožky. Preto ho takto používajte len v prípade potreby.

  • Odstránenie zarastajúcich chĺpkov

Po holení použite na podpazušie a slabiny trochu čistého alkoholu, aby ste zabránili zarastaniu chĺpkov a predišli podráždeniu pokožky.

  • Studený obklad

Zmiešajte vodu a lieh v pomere 2:1 a zmes uložte na jednu hodinu do uzatvárateľného plastového vrecka v chladničke. Potom ho použite ako ľadový obklad alebo na ochladenie jedla či nápoja v horúčavách.

  • Odstraňuje lak z nechtov

Odlakovače sú bohaté na chemikálie, ktoré poškodzujú nechty. Alkohol teda slúži ako plnohodnotná náhrada chemického acetónu.

  • Čistí uši

Na čistenie uší sa bežne používajú vatové tampóny, ktoré však v skutočnosti zatláčajú ušný maz hlbšie do zvukovodu. Preto môžete zmiešať alkoholový roztok s bielym octom a namočiť do neho vatový tampón. Potom ho jednoducho priložte na uši a ušný maz sa sám uvoľní.

  • Ničí vši

Do liehu v spreji pridajte niekoľko kvapiek levanduľového oleja. Potom tento roztok naneste na pokožku hlavy a mŕtve vši vyčešte.

  • Domáca dezinfekcia rúk

Alkohol je vynikajúcim prostriedkom na dezinfekciu rúk. Zmiešajte ½ polievkovej lyžice alkoholu, niekoľko kvapiek čajovníkového oleja a 100 g gélu z aloe vera.

Záver

Ako vidíte, alkohol má nielen mnoho praktických, ale aj zdravotných výhod. Skúste sa niekedy zamyslieť a skúste nahradiť komerčné a často nezdravé výrobky vlastnými. Jednoducho domáce.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi a rodinou.
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *