Prečo musí byť pri splachovaní záchoda zatvorené veko? Keď si prečítate TOTO, už nikdy ho nenecháte otvorené!

Každý deň prichádzajú naše ruky a prsty do kontaktu so špinavými povrchmi a dotýkajú sa miliónov baktérií. Keby sme vedeli, čoho sa dotýkame, chodili by sme v rukaviciach a maskách. V každom prípade mnohé z týchto baktérií posilňujú náš imunitný systém. Viete však presne, aké a koľko baktérií v sebe nosíme? Základné pravidlo na toalete: Prečo musí byť pri splachovaní záchoda zatvorené veko?

Keby sme vám povedali, že naša pokožka prichádza do kontaktu s väčším množstvom baktérií a prenáša ich viac ako celá populácia Spojených štátov, verili by ste tomu?

10. Viete napríklad, že každý štvrtý človek, ktorý cestuje metrom alebo autobusom, išiel niekedy na toaletu, jeho ruky prišli do kontaktu s kvapkami moču, alebo ešte horšie s jeho stolicou, neumyl si ich a potom sa dotkol kľučiek, ktorých sa budeme neskôr dotýkať?

9. Vedeli ste, že v našom tele sa nachádza viac ako 1000 baktérií, ktoré neodstráni ani kúpanie? Mnohé z nich samozrejme pomáhajú mnohým funkciám a pôsobia aj ako štít pre telo. Ale stále sú to baktérie.

8. Keď perieme oblečenie v práčke, baktérie nezomierajú (dokonca ani mnohé baktérie, ktoré sa nachádzajú v moči). Aby ste mohli povedať, že oblečenie je čisté, musíte ho vyprať pri teplote vyššej ako 40 stupňov Celzia.

7. Dámske kabelky majú na rukoväti viac ako 10 000 baktérii na štvorcový palec. V skutočnosti 30 % z nich tvoria baktérie z moču, ktoré si nejaká žena zrejme neumývala ruky a preniesla si ich do kabelky.

6. Vo vnútri chladničky v zásuvkách na ovocie a zeleninu môžeme mať úroveň bezpečnosti pre baktérie minimálne 750-krát vyššiu ako vo zvyšku chladničky.

5. Na kuchynskej doske na krájanie (kde krájame ovocie, paradajky, mäso atď.) je v priemere o 200 % viac baktérií ako na veku záchodovej misy.

4. Dávajte pozor, ako splachujete toaletu. Po stlačení tlačidla by ste mali veko vždy zatvoriť. Vedci namerali, že mikrokapôčky baktérií moču alebo stolice môžu byť vyprsknúť až do vzdialenosti 2 metrov.

3. Len jeden z desiatich ľudí si po návšteve toalety umyje ruky. Zvyšných 9 jednoducho odíde s neumytými rukami.

2. Ľad v reštauráciách rýchleho občerstvenia je približne o 70 % špinavší a obsahuje viac baktérií ako záchodová voda.

1. Len 43 % matiek si po výmene plienky umyje ruky.

Zdieľajte tieto zaujímavé informácie aj so svojimi priateľmi a rodinou.

Written By
More from redakcia
Tento prášok ovplyvňuje endokrinný systém a hormóny. Využívali ho aj starí Inkovia…
Maca prášok je úžasným mixom vlákniny, sacharidov, minerálov a vitamínov, ktorú starí...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *