Priložte si cesnak k telu, prelepte a nechajte pôsobiť. Má úžasné účinky, ktoré pomôžu s mnohými, neželanými problémami!

“Všetko je na niečo, cesnak je na všetko”. Nie každý je fanúšikom tohto zdravého zázraku. Ak áno, vyhrali ste, ak nie, mali by ste o tom čo najskôr premýšľať. Ak sa k vám začnú choroby plaziť, radšej sa skúste vyzbrojiť prírodnou lekárničkou!

Koniec koncov, ochráni vás aj pred upírmi. Napriek tomu má nadprirodzený účinok. Neveríte tomu?

Odkiaľ pochádza?

Nie som si istý, ale pravdepodobne zo Sibíri. Už stáročia sa používa na podporu imunity, vitality a dokonca aj sily. Je tiež známy ako “ruský penicilín”.

Prírodné antibiotikum

Antibiotikum pre niektorých zapáchajúce a nepríjemne štipľavé, pre iných chutné, ale najsilnejšie v surovom stave.

Práve vôňa, ktorá je pre mnohých kameňom úrazu, je spôsobená alicínom obsiahnutým v cesnaku, ktorý mu dodáva tieto skvelé vlastnosti.

Cesnak v skutočnosti ani neobsahuje alicín, ten sa vytvára až pri jeho “rozbití” počas výroby.

Preto prehltnutie celého cesnaku nemá veľký význam, najlepšie je ho nakrájať, vyžmýkať alebo dobre rozžuť. Je nielen silným antibiotikom, ale aj silným odporcom parazitov, kvasiniek, vírusov alebo plesní.

S čím vám môže pomôcť?

Počas súčasnej chrípkovej sezóny by vám doma nemal chýbať cesnak. Máte upchatý nos? Stačí sa zhlboka nadýchnuť cesnaku a váš nos sa môže vyčistiť lepšie ako mýtické kvapky z všadeprítomných reklám, ktoré sú zvyčajne aj dosť návykové.

Cesnak vo všeobecnosti pomáha čistiť organizmus a má aj protirakovinové účinky.

Pomáha aj pri akné – zmierňuje zápal a dokonca úplne hojí problematické miesta a hlavne ich čistí.
Zaoberá sa tiež tukmi, krvnými zrazeninami, nepriateľským cholesterolom alebo krvným tlakom. Je tiež ohromujúci a dokonca pomáha znižovať hladinu cukru v krvi.

Bradavice alebo čierne bodky – Každý, kto mal tú česť sa s nimi stretnúť, dobre vie, aké ťažké je zbaviť sa ich. Prípravky z lekárne sú nielen príliš agresívne, ale predovšetkým často neúčinné. Skúste bradavice potierať cesnakom, kým nezmiznú, alebo ich prelepte na noc.

Ako jesť cesnak?

Ako sme už spomenuli, cesnak by sa mal konzumovať surový, ak z neho chcete získať to najlepšie. Neodporúča sa to preháňať. Pozor by ste si mali dať aj na starý cesnak, ktorý sa dá rozpoznať podľa toho, že už nemá vo vnútri čerstvú zelenú stonku.

Hoci cesnak po tepelnej úprave získava skvelú chuť, stráca veľkú časť svojich účinkov.

Čo môže byť lepšie ako cesnakový toast? Ak vám (alebo vašej manželke, spolužiakom či kolegom) vadí vôňa cesnaku v ústach, pomôže vám trochu mlieka. Perfektný je aj MEDVEDÍ CESNAK :).

Jeho sezóna momentálne síce nie je, ale akonáhle nadíde, nájdite si trocha času a vybehnite niekam nazbierať. Skôr, ako ho uvidíte, ho určite zacítite.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*