Prírodné liečivá na boľavé uši! Jednoznačne to pomôže!

Bolesť ucha je jednou z najnepríjemnejších bolestí. Zvyčajne sa ponáhľa a bráni normálnemu fungovaniu a vyžaruje do iných častí tela. Niekedy liek proti bolesti nemusí byť úplný, ale v niektorých prípadoch môžu pomôcť aj prírodné lieky proti bolesti.

Jedným z najlepších prírodných prostriedkov na úľavu od bolesti a liečenie zápalu sú švédske bylinky

Namočte malú vatu do byliniek a vložte ju do ucha. Predtým jemne navlhčite vnútro ucha olivou. Udržovať v teple. Opakujte dvakrát denne. Týmto spôsobom sa dá liečiť aj tinitus a zlepšiť sluch.

Jednou z jednoduchých a účinných metód na bolesť ucha je pelargónia

List rozdrvte v ruke, aby pustil šťavu a vložte do ucha. Bolesť zvyčajne ustúpi asi po 20 minútach. List by sa mal odstrániť po dvoch hodinách. Pri chronickom zápale je najlepšie nechať leták v uchu cez noc. Táto metóda je účinná a bezpečná aj pre malé deti.

Cesnaková šťava na bolesť a zápal uší

Na vatový tampón naneste niekoľko kvapiek čerstvo vylisovanej cesnakovej šťavy. Potom ho zasunieme do ucha. Uvoľňujúce silice pôsobia rovnako ako antibiotikum.

Cesnak

Cesnak má antibakteriálny a analgetický účinok. Je výborný pri bolestiach uší. Cesnak si môžete dať priamo do ucha alebo si na jeho základe pripraviť nálev.

Stačí rozdrviť pár strúčikov cesnaku a potom zaliať lyžicou olivového oleja. Nádobu prikryte a odložte cez noc na teplé miesto. Po 12 hodinách ponorte vatu do oleja a vložte do ucha.

Horčičný olej

Horčičný olej môže tiež pomôcť zmierniť bolesť ucha. Pomáha vytiahnuť sekrét z ucha a rozpustiť zátky. Ako ho aplikovať? Dajte si tri kvapky zohriateho oleja do ucha a potom si ľahnite na 15 minút na opačnú stranu.

Cibuľová šťava

Pri bolestiach uší pomáha aj cibuľová šťava. Šťavu stačí vytlačiť, namočiť do nej vatu a vložiť do ucha. Potom ucho zakryte teplým uterákom.

Podeľte sa o tento článok aj s ostatnými na Facebooku. Ďakujeme.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*