Prírodné spôsoby, ktoré zmiernia psoriázu!

Psoriáza je jedným z najčastejších a najzávažnejších kožných ochorení súčasnosti. Ide o chronické ochorenie, s ktorým pacient zápasí celý život. Psoriáza spôsobuje veľmi nepríjemné ochorenia a je tiež príčinou komplexov a sociálneho odmietnutia. Jeho liečba zahŕňa použitie špecializovaných prípravkov odporúčaných dermatológom.

Jednoznačne najnepríjemnejším príznakom psoriázy je svrbenie, ktoré často nielen bráni, ale aj bráni normálnemu fungovaniu. Okrem špecializovaných mastí môžete použiť aj prírodné metódy na zmiernenie svrbenia pokožky. Tu je niekoľko osvedčených návrhov:

Ovsená múka

Ovos je známy svojimi vlastnosťami na zmiernenie zápalov kože, preto sa navrhuje použiť ovsenú múku pri liečbe psoriázy. Aby ste pocítili pozitívne účinky jeho pôsobenia, mali by ste si pripraviť zmes, ktorú sa oplatí pridať do každodenného kúpeľa. Po niekoľkých ošetreniach bude pokožka oveľa hladšia a začervenanie bude menej viditeľné.

Ako pripraviť zmes?
  • pohár ovsenej múky
  • pol litra teplej vody

Múka by sa mala dôkladne premiešať s vodou a potom naliať do kúpeľa. Namočte telo do vody na 20 minút.

Jablčný ocot

Jablčný ocot je produkt, ktorý bude fungovať pri liečbe rôznych kožných ochorení. Dôvod je veľmi jednoduchý – má silné protizápalové vlastnosti. Zmierňuje prejavy psoriázy, ekzému a mykózy. Stačí zmiešať pol pohára octu s litrom teplej vody a vzniknutú zmes jemne votrieť do pokožky, najlepšie pomocou gázového tampónu.

Olivový olej

Olivový olej je ďalším prírodným produktom, ktorý priaznivo pôsobí na pokožku. Je to preto, že je bohaté na vitamíny, minerály a tiež cenné antioxidanty. Pravidelne vtieraný olej do pokožky znižuje jej suchosť, upokojuje podráždenie a urýchľuje hojenie rán. Ľudia, ktorí bojujú so psoriázou, by si mali každý deň potierať zapálené miesta malým množstvom oleja.

Aloe

Tento zoznam zahŕňal aj aloe vera, ktorá je jedným z najlepších prírodných produktov na pleť. Aloe zmierňuje bolesť a pálenie pokožky, upokojuje podráždenie, má protizápalové a hydratačné vlastnosti. V prípade kožných ochorení sa oplatí použiť gél z aloe vera. Každý deň pred spaním stačí votrieť malé množstvo gélu na podráždené miesta pokožky.

Ak bol pre Vás tento článok užitočný, podeľte sa oň aj so svojimi známymi na Facebooku. Ďakujeme.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*