Psychologické príčiny neustálych kŕčov v nohách, ktoré mnohí ľudia ignorujú!

Kŕče v nohách, najčastejšie v lýtkach, vás môžu uprostred noci zobudiť neznesiteľnou bolesťou.

Z lekárskeho hľadiska môžu byť kŕče v nohách spôsobené týmito faktormi:

  • nerovnováha elektrolytov, napríklad nedostatok horčíka;
  • zvýšená námaha pri práci alebo športe;
  • vyčerpanie;
  • dlhodobé užívanie niektorých liekov;
  • obehové problémy v nohe;
  • neurologické poruchy svalových vlákien;
  • artritída kolenného kĺbu.

Naturopati a psychiatri si však uvedomujú aj psychologické vplyvy tohto príznaku, ktorý spájajú najmä s tvrdohlavosťou a nadmernou svojvôľou.

Existuje však mnoho ďalších psychologických faktorov, ktoré ovplyvňujú vznik tohto nepríjemného príznaku a ktoré si teraz podrobnejšie popíšeme!

Chybné duševné a duchovné správanie, jednostrannosť, nadmerná ctižiadostivosť, prílišná vôľa a kŕčovitá tvrdohlavosť môžu viesť k dedičnému kŕču svalovej skupiny v tele.

Ako hovorí jazyk, ak sa snažíme dosiahnuť svoj cieľ “kŕčovito” bez toho, aby sme sa pýtali, či cesta, po ktorej ideme, potrebuje úpravu, konáme proti životu.

Koniec koncov, prirodzeným spôsobom života je neustále prehodnocovať a meniť ciele, byť dostatočne flexibilný, aby sme sa prispôsobili meniacim sa okolnostiam.

Každý, kto musí každý deň čeliť svojej práci, kto sa musí “spamätať”, aby splnil požiadavky, by sa mal pokúsiť nájsť príčiny svojej nespokojnosti a vnútornej strnulosti.

Možno by bolo dobré zmeniť prácu alebo je čas na úprimnú diskusiu s partnerom či šéfom. Možno by bolo dobré trochu obmedziť svoje ambície. Príčiny môžu byť veľmi rozmanité a je jednoduchšie pozorovať okolnosti, za ktorých sa svalové kŕče objavujú.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*