Rada mojej tety, za ktorú ďakujem. Zbavil som sa parazitov a neustálej infekcie ústnej dutiny!

Toto aromatické korenie sa totiž používa na lekárske účely. Klinček znižuje bolesť zubov a keď vás bolí, jednoducho ho naň priložte. Má antibakteriálne účinky a lieči infekcie ústnej dutiny.

To je ale len začiatok! Máme pre vás 5 využití klinčekov.

Zbavte sa parazitov

Ak vás často bolí brucho alebo vás trápi hnačka, 2x denne žujte klinčeky. Podporujú trávenie a tiež ho chránia pred škodlivými baktériami a parazitmi.

Únavné infekcie ústnej dutiny

Klinčeky môžeme využiť aj takto. Majú antibakteriálne účinky a minimalizujú bolesť zubov a ďasien. Príjemný bonus? Žuvanie klinčekov okamžite osvieži dych, pretože neutralizuje nepríjemný zápach z úst.

Na bolesť v krku

Ak cítite, že na vás niečo lezie a bolí vás v krku, pomôžu klinčeky! Stačí niekoľko rozdrviť a zmiešať s medom. Získate tak silnú pastu, ktorou stačí jemne potrieť mandle.

Mladá a krásna pokožka

Klinček obsahuje látky, ktoré ničia voľné radikály. Proces starnutia sa tak spomalí. Tiež obsahuje veľké množstvo antioxidačných látok, ktoré telo očistí od škodlivých látok.

Klinčeky proti rakovine!

Vedci zistili, že klinčeky majú neuveriteľnú moc. Ukázalo sa, že znižujú riziko vzniku nádorov. Najúčinnejšie sú na rakovinu prsníka.

Zdieľajte tento informatívny článok aj so svojimi priateľmi:). Ďakujeme!

Written By
More from redakcia
Veľkonočný baranček: Ozdobí každý sviatočný stôl!
Suroviny Na cesto: 3 ks vajcia 150 g cukor práškový 1 vrecko...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *