Rada pre každú ženu: Tieto bylinky podporujú zdravie krčka maternice!

Cervix je orgán, ktorý spája maternicu s vagínou (pôrodným kanálom). Keď sa rakovina krčka maternice rozvinie v tejto oblasti, bunky sú abnormálne a rastú nekontrolovane a choroba sa môže rozšíriť do iných častí tela.

Rakovinu krčka maternice zvyčajne spôsobuje ľudský papilomavírus (HPV). Hoci je to jeden z najbežnejších stavov u žien, je tiež veľmi jednoduché ho rozpoznať pomocou pravidelných Pap sterov a pozorovania lézií.

Existujú aj prírodné produkty, ktoré účinne podporujú zdravie krčka maternice a zabraňujú šíreniu ochorenia.

Kurkuma

Kurkuma, a presnejšie kurkumín – jej hlavná účinná látka, je jedným z najúčinnejších prírodných produktov používaných v boji proti rakovine vďaka svojej schopnosti vyvolať smrť rakovinových buniek a zabrániť cirhóze.

Toto korenie tiež znižuje mnohé faktory urýchľujúce rozvoj ochorenia, vrátane poškodenia DNA, chronického zápalu a narušenia bunkových signálnych dráh.

Zelený čaj

Extrakt zo zeleného čaju môže byť užitočný pri liečbe prekanceróznych stavov, najmä v oblasti krčka maternice, ktoré môžu zastaviť progresiu rakoviny.

Za protirakovinový účinok sú zodpovedné predovšetkým polyfenoly, teda zlúčeniny obsiahnuté v zelenom čaji. Inhibujú rast rakovinových buniek a rast nádorov a indukujú smrť mutantných buniek.

Tragant

Táto bylinka zlepšuje fungovanie imunitného systému. Astragalus používa rovnaké mechanizmy ako mnohé chemoterapeutické lieky, vrátane inhibície rastu a signalizácie rakovinových buniek.

Resveratrol – zlúčenina získavaná z hrozna

Resveratrol je polyfenol získaný z hrozna, čučoriedok, arašidov a iných rastlinných zdrojov. Protirakovinové vlastnosti resveratrolu sú založené na jeho schopnosti inhibovať proliferáciu rakovinových buniek.

Hrozno a produkty na báze hrozna sú výborným zdrojom mnohých protirakovinových liekov. Ich pravidelná konzumácia by preto mala priaznivo pôsobiť na naše zdravie.

Rozmarín

Rozmarín je bylina vybraná pre túto kombináciu, pretože obsahuje množstvo biologicky aktívnych zložiek, ktoré majú schopnosť znižovať riziko rakoviny vďaka svojej antimikrobiálnej, antioxidačnej a protirakovinovej aktivite.

Významné množstvo výskumov naznačuje, že výťažky z rozmarínu môžu spomaliť rozvoj rakoviny.

Oregano

Oregano, ďalšia bylina na našom zozname, má antibakteriálne aj protizápalové vlastnosti a tiež zabíja rakovinové bunky, čo z neho robí silný protirakovinový produkt. Oregano môže byť obzvlášť účinné pri liečbe rakoviny prostaty.

Ďatelina lúčna

Červená ďatelina je obyčajná malá rastlina s pozoruhodnými liečivými vlastnosťami. Červená ďatelina plná nutričných vlastností je obzvlášť bohatá na vápnik a horčík a je bohatá na bielkoviny, komplex vitamínov B a vitamín C.

Mnohé zdravotnícke organizácie zistili, že má aj protirakovinové vlastnosti. Zistilo sa, že obsahuje najmenej štyri zlúčeniny s protinádorovou aktivitou.

Ďatelina má významné množstvo antioxidantov, vitamínu E, ktorý je obzvlášť dôležitý pri prevencii vzniku nádorov prsníka. Ďatelina sa dnes používa na liečbu rakoviny bradaviek, vaječníkov a lymfatického systému.

Aby ste využili tieto vlastnosti a zabránili rakovine, bylinkári odporúčajú vypiť denne dva až štyri poháre nálevu z kvetov červenej ďateliny.

Ak je pre Vás tento článok užitočný, zdieľajte ho aj so svojími priateľmi na Facebooku:). Ďakujeme❤

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*