Rady pani Majky na problémy so srdcom, žlčníkom či ľadvinami!

Ako už vieme, zdravotné neduhy sa dajú liečiť rôznymi spôsobmi.

SRDCE

Srdiečko posilní víno a med. Podstatou infarktu je choroba vencovitých tepien, ktoré vyživujú srdcový sval. Pokiaľ sú zúžené, dodávajú srdcu menej živín a kyslíka, od ktorého je srdce závislé. Med spôsobuje rozšírenie vencovitých ciev a zlepšuje koronárny obeh krvi.

Víno a jeho účinky

Tento nápoj má na srdce skvelé účinky. Deci vínka za deň vám neuškodí. Pomôže pri bolestiach srdca.

ŽALUDOK, TRÁVIAC TRAKT, ŽLČNÍK, PEČEŇ

Žalúdok a črevný trakt. Med pôsobí ako liek proti množstvu žalúdočných a črevných chorôb, pri zápale žalúdočnej sliznice a vredových ochoreniach.
Med spôsobuje hojenie vredového povrchu slizníc, výstelky žalúdka.

Med si dajte 1,5 hodiny pred jedlom alebo 3 hodiny po jedle. – Pozor! V obchodoch kupujete aj falošný med. Žalúdok vám ohrozujú rôzne typy baktérií. Zbavte sa ich medom.

Med výrazne šetrí pečeň a umožňuje jej regeneráciu. V pečeni sa štiepi len malá časť zložitejších cukrov. Cukry jednoduché, ktorých je v mede viac, pečeňou neprechádzajú, sú priamo zo zažívacieho traktu vstrebávané do krvi.

Pre unavenú pečeň

Pri akomkoľvek oslabení nášho organizmu je naša pečeň nadmerne zaťažovaná. Pri infekcii by sme jej preto mali dopriať trochu úľavy v podobe stravy, v ktorej obmedzíte všetky tučné, príliš korenené a vyprážané jedlá. A naopak pridáte viac nízkotučných mliečnych výrobkov a mrkvy.

Cesnak proti prechladnutiu aj na tráviaci trakt.

Mrkvový tvaroh na pečeň

Nastrúhame 3 mrkvy, zmiešame ich s 250 g nízkotučného tvarohu a zrieďte 1 lyžicou kefíru. Dobre premiešajte. Môžeme ho osladiť alebo trochu osoliť, podľa chuti.

Liečivý nápoj na cholesterol a prečistenie krvi

Ingrediencie:

2 litre prevarenej vody, 20 dkg cukru, 4 citróny, 15 až 20 strúčikov cesnaku, 20 dkg chrenu, 1 väčšia cibuľa.

Postup:

Cesnak, chren a cibuľu zomeľte, vložte do štvorlitrovej sklenenej fľaše, pridajte prevarenú vodu, cukor a na kolieska nakrájané citróny. Lúhujte 14 dní za občasného premiešania. Preceďte ho a hotový nápoj skladujte v chladničke, pite ho ráno a večer po jednom štamperlíku. Perfektne prečistí krv.

ĽADVINY A MOČOVÉ CESTY

Ochorenie obličiek

Med obsahuje látku zvanú flaven, ktorá rozširuje obličkové kanáliky a pomáha zbaviť sa tekutiny z opuchov.

Nápoj pri odvodnení organizmu

Nápoj je vhodný pri hnačkách a zvracaní, kedy dochádza k odvodneniu organizmu. Lekári odporúčajú jesť pri tejto chorobe iba zemiakovú kašu, ryžu a varenú alebo strúhanú mrkvu.

Ingrediencie:

1 l vody, 1 PL cukru, 1 lyžičku soli, na špičku noža kyseliny citrónovej, dofarbite džúsom. Pite po dúškoch. Nápoj je chutný a stráviteľný, nedráždi a nie je ťažký. – “LIGHT” nápoje ničia obličky.

Ak je pre Vás článok užitočný, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi a rodinou. Ďakujeme.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*