Rakovina pľúc: Príznaky na prstoch, tvári, krku a ramenách, ktoré ju prezrádzajú!

Rakovina pľúc sa môže vyskytovať v ktorejkoľvek časti pľúc alebo dýchacích ciest a s pribúdajúcim vekom sa vyskytuje čoraz častejšie. Americkí vedci zároveň skúmali vplyv životného štýlu ľudí trpiacich rakovinou prostaty na samotné rakovinové bunky.

V počiatočných štádiách zvyčajne nevyskytujú žiadne príznaky ani symptómy, hoci príznaky rakoviny pľúc sa vyvíjajú s postupujúcim ochorením. V skutočnosti sa rakovina môže rozšíriť do pľúc z iných častí tela, čo sa nazýva metastatická rakovina pľúc.

Príznaky, ktoré upozorňujú na rakovinu pľúc

Národná zdravotná služba (NHS) uviedla niektoré menej časté príznaky rakoviny pľúc, ktoré si niektorí ľudia nemusia uvedomovať. Medzi tieto príznaky patria zmeny vzhľadu prstov, napríklad ich zakrivenie alebo zväčšenie koncov.

Niektorí ľudia si môžu všimnúť aj opuch tváre alebo krku, prípadne pretrvávajúcu bolesť na hrudi alebo ramenách.

Najčastejšími príznakmi rakoviny pľúc sú väčšinou kašeľ, infekcie hrudníka, ktoré sa neustále vracajú, alebo infekcia hrudníka, ktorá sa nezlepšuje, ako aj strata chuti do jedla alebo hmotnosti a únava.

Riziko rakoviny pľúc je vyššie, ak máte blízkeho príbuzného, napríklad rodiča alebo súrodenca, ktorý mal rovnaké ochorenie.

Vystavenie určitým chemikáliám môže zvýšiť riziko vzniku ochorenia. Predchádzajúce ochorenie pľúc však môže zvýšiť riziko vzniku rakoviny pľúc, ktoré je zvyčajne vyššie u fajčiarov.

Ak máte pochybnosti alebo si nie ste istí, vždy je lepšia včasná kontrola.

Written By
More from redakcia
Poznáte svoju krvnú skupinu? Ovplyvňuje tehotenstvo, stres a problémy s hmotnosťou!
Všetci ľudia majú svoju krvnú skupinu A, B, AB alebo 0, ktorá...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *