Ricínový olej: Jeho najlepšie využitie v oblasti zdravia a krásy!

Ricín obyčajný (Ricinus communis) je toxická rastlina, a preto by sme ricínový olej mali používať s mierou a opatrne. Odporúča sa na liečbu popálenín od slnka a iných infekcií, ale jeho nadmerné používanie môže spôsobiť podráždenie pokožky.

Ricínový olej má široké využitie a pridáva sa do mnohých komerčných výrobkov vrátane kozmetiky. V tomto článku objavíte niektoré z málo známych a najlepších spôsobov použitia ricínového oleja v každodennej starostlivosti o krásu a zdravie.

Pôvod ricínového oleja a jeho použitie

Ricínový olej sa získava z rastliny známej ako Ricinus communes, ktorá sa vyskytuje v tropických oblastiach sveta. Pôvodne sa používa v priemysle na výrobu farbív, pigmentov a lakov, v palivách a pri výrobe kozmetiky vrátane výrobkov na liečbu kapilárnych problémov vďaka jeho osvedčeným vlastnostiam v starostlivosti o pleť a vypadávanie vlasov.

Hoci sa ricínový olej vyrába špecializovaným postupom, jeho široko dostupné odrody môžete použiť na stovky rôznych spôsobov.

Ricínový olej na pleť

Ak máte dermatologické problémy alebo chcete mať žiarivejšiu pleť, potom vám ricínový olej môže pomôcť dosiahnuť tieto ciele. Ricínový olej sa už roky hojne používa v krémoch na tvár.

Vďaka svojmu zloženiu a vlastnostiam sa používa aj v mydlách, parfumoch a farmaceutických výrobkoch. Ak máte na pokožke škvrny spôsobené slnečným žiarením, akné alebo od bradavíc, ricínový olej vám môže pomôcť pri liečbe týchto stavov.

Ricínový olej sa používa na jazvy, aby sa urýchlil proces hojenia, a je uznávaný ako dezinfekčný prostriedok. Majte na pamäti, že nadmerné používanie počas dlhšieho obdobia môže viesť k vyrážkam a citlivej pokožke.

Aby ste sa vyhli týmto vedľajším účinkom, poraďte sa so svojím lekárom. Ak máte problémy s vypadávaním vlasov, ricínový olej vám pomôže vypestovať nové vlasy a posilní a zväčší ich objem.

Okrem toho, ak chcete spomaliť známky času a starnutia, ricínový olej vám pomôže vyhnúť sa vráskam na tvári, ošetriť dehydrovanú pokožku a vypnúť pokožku, aby ste mali mladší a zdravší vzhľad.

Taktiež v kombinácii s inými rastlinnými olejmi môže pomôcť pri liečbe suchej pokožky, mastnoty a lupín. Vaše vlasy budú lesklé a menej nepoddajné.

Zlepšite svoje telo počnúc zvnútra

Ricínový olej sa používa aj na liečbu artritických ochorení vrátane osteoartrózy a bolesti kĺbov. Pred zaradením ricínového oleja do liečebného režimu sa poraďte s lekárom, aby ste sa uistili, že používate vhodné množstvo a že nezmení účinok iných liečebných postupov alebo liekov, ktoré už užívate.

Medicína uznala ricínový olej aj ako prírodný liek na zápchu a problémy s trávením. Jeho používanie ako prírodného preháňadla sa datuje už mnoho rokov.

Pri používaní ricínového oleja na liečbu týchto stavov by ste však mali byť opatrní, pretože môže viesť k rôznym vedľajším účinkom.

Mali by ste mať na pamäti, že…

Ricínový olej vždy používajte opatrne. Semená získané z tejto rastliny sú jedovaté a môžu mať nežiaduce vedľajšie účinky na vaše zdravie. Vždy používajte ricínový olej značkových spoločností alebo ten, ktorý vám odporučil lekár, aby ste si zabezpečili kvalitu a najlepšiu účinnosť výrobku.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*