Rovné vlasy bez žehličky a poškodených koncov! Stačia 2 ingrediencie, ktoré určite máte doma!

Rovné a hladké vlasy sú v dnešnej dobe veľmi obľúbené. Avšak tradičné metódy vyrovnávania vlasov spôsobujú ich poškodenie a rozštiepenie končekov vlasov. Nehovoriac o tom, že tieto riešenia sú často drahé. Viete však o tom, že nádherné rovné vlasy si môžete zabezpečiť sami vo vašej sprche a bez akýchkoľvek škôd na vlasoch? Navyše prísady, ktoré na to potrebujete, máte pravdepodobne doma.

Vytvorte si unikátnu masku na vlasy

Stačí si pomocou celkom bežných vecí vytvoriť unikátnu masku na vlasy, vďaka ktorým budú tie vaše vyzerať dokonale. Nielen, že budú vyzerať zdravo, ale budú aj dokonale rovné. Niekedy sa tento recept nazýva ako laminovacia maska. Nebudeme vás ďalej napínať a prezradíme vám, čo na ňu budete potrebovať. Nejde rozhodne o nič nedostupné.

  • 1 lyžica želatíny
  • 1 lyžica vlasového balzamu
  • 3 lyžice teplej vody

Príprava
  1. Ako vidíte, zoznam ingrediencií je veľmi krátky. Z toho plynie aj fakt, že aj ich použitie bude veľmi jednoduché. Najprv treba dať želatínu do vody, aby napučala.
  2. Takto ju nechajte zhruba 10 minút a potom ju začnite miešať a pomaly rozpúšťať. Keď sa tak stane, pridávajte akýkoľvek vlasový balzam, ktorý kúpite. Môže byť určený na vyživenie vlasov, na ochranu vlasov, ale aj na ďalšie zlepšenie ich vlastností.
  3. Vďaka tomu ich nielen narovnáte, ale prospejete im aj po tejto ďalšej stránke. Keď máte balzam rozmiešaný, domáca vlasová maska ​​je hotová.
Aplikácia

Keď je vlasová maska ​​hotová, môžete sa pustiť do samotnej aplikácie. K tomu treba používať štetec as jeho pomocou nanášajte rovnomerne na celú diaľku vašich vlasov. Pozor však na to, aby ste masku nenanášali na pokožku hlavy, ktorá sa tým môže výrazne narušiť a poškodiť. Mala by byť pokiaľ možno len na vlasoch.

Keď je maska ​​na svojom mieste, vezmite čiapku do sprchy, alebo mikrotenové vrecko či potravinovú fóliu a umiestnite ju na vaše vlasy. Tie tak budú uzavreté v tomto priestore. Následne ešte hlavu obaľte uterákom, vďaka čomu vytvoríte požadovanú izolačnú vrstvu.

Vlasy postupne zahrievajte

Máte aplikované? Potom vezmite fén a opatrne nahrievajte uterák, teda aj hlavu, na ktorej máte nanesenú túto laminovaciu masku. Pozor na príliš vysokú teplotu. Mali by ste cítiť ľahšie teplo pri vašich vlasoch, ale rozhodne by vás to nemalo páliť. Takto nechajte pôsobiť po dobu zhruba 30 minút.

Vlasy opláchnite

Už stačí iba zložiť uterák a igelit a vlasy si opláchnuť. Použite vlažnú vodu a rozhodne nepoužívajte šampón. Snažte sa masku z vlasov vymyť iba klasicky, pomocou prúdu vody. Následne už môžete použiť fén na to, aby ste si vysušili vlasy.  Vaše vlasy budú úplne, dokonale rovné.

Ak sa Vám článok páči, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi. Ďakujeme.

Written By
More from redakcia
Infarkt: Čo budete cítiť vo svojom tele tesne pred tým, ako sa to stane? Príznaky, ktoré musíte včas rozpoznať!
Väčšina úmrtí na infarkt je spôsobená fibriláciou komôr srdca. Väčšina infarktov vzniká...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *