S 2 zložkami, ktoré sa nachádzajú v každej domácnosti, vyliečite artritídu, cukrovku a oveľa viac!

Už viac ako dve desaťročia hovoria odborníci o epickej sile dvoch úplne bežných ingrediencií, ktoré máme v kuchyni.
Škorica a med sa k sebe hodia nielen ako chute, ale výsledná zmes, keď ich zmiešate, je lekársky zázrak.

Jeho sila spočíva v tom, že škorica aj med obsahujú zložky, ktoré pôsobia na telo na bunkovej úrovni. Podľa Dr. Axeho toto dynamické duo bojuje proti zápalom, ničí voľné radikály a posilňuje imunitný systém.

Takto môžu účinne liečiť viac ako 10 chorôb. V tomto článku sa zameriame na 5 najčastejších.
  • 1. Artritída

V starovekom svete ajurvédski liečitelia odporúčali na liečbu artritídy používať krém z medu a škorice. Dnes vieme, že to funguje vďaka škoricovému aldehydu v škorici a zložkám medu (draslík atď.), ktoré spoločne liečia zápaly a nedostatky, ktoré sú príčinou artritídy.

Jednoducho zmiešajte dve polievkové lyžice medu s polievkovou lyžicou škorice v prášku. Naneste ho na bolestivé miesto a masírujte pokožku. Môžete dokonca zmiešať med a škoricu v šálke horúcej vody a často ju konzumovať, aby sa vám uľavilo od artritídy.

  • 2. Alergie

Med a škorica posilňujú imunitný systém a chránia ho pred baktériami a vírusmi. Zmierňujú aj zápaly a preťaženie spôsobené niektorými alergiami.Odporúča sa pravidelne konzumovať zmes medu, škorice a horúcej vody.

  • 3. Kardiovaskulárne ochorenie

Niekoľko domovov dôchodcov experimentovalo so škoricou a medom ako prevenciou srdcových ochorení. V súčasnosti sa zhodujú, že táto zmes pomáha zvyšovať pružnosť a pevnosť tepien.

Natural News uvádza, že med a škorica čistia upchaté tepny – hlavný rizikový faktor srdcových ochorení. Okrem zmiešania škorice a medu s vodou si môžete med a škoricu natrieť aj na chlieb.

  • 4. Diabetes

Výskum ukázal, že škorica aj med znižujú hladinu cukru v krvi. Med tiež znižuje hladinu zlého cholesterolu a zvyšuje hladinu dobrého cholesterolu. To je skvelé, pretože u diabetikov je zvyčajne vyššie riziko vzniku problémov s cholesterolom.

  • 5. Bežné prechladnutie

Spomínate si na antibakteriálne/antivírusové vlastnosti, ktoré sme spomínali predtým? Platia aj v tomto prípade. V jednej štúdii vedci zistili, že škorica znižuje hromadenie rôznych baktérií, ktoré spôsobujú prechladnutie. Ak to skombinujete s účinkom medu na posilnenie imunitného systému, získate účinný liek na prechladnutie!

Ak sa Vám článok páčil, nezabudnite ho zdieľať aj s ostatnými.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*