Skryté príznaky chorôb na nohách, o ktorých by ste mali vedieť!

Naše nohy nie sú len znakom ochorenia nôh, ale aj predzvesťou mnohých chorôb vrátane cukrovky, infarktu, rakoviny a iných chronických ochorení.

Spoznajme tieto príznaky!
 • Suchá, popraskaná pokožka
  Vo väčšine prípadov ide o príznak hypotyreózy, najmä ak nepomáha žiadne zvlhčovanie. V tomto prípade štítna žľaza neprodukuje dostatok hormónov zodpovedných za krvný tlak, metabolizmus, kosti a nervový systém. Ak sa takýto príznak vyskytne, odporúča sa pokožku niekoľko dní pravidelne premasťovať a zvlhčovať. Ak nedôjde k zlepšeniu, poraďte sa so svojím lekárom.
 • Prsty bez chĺpkov
  Aj keď to znie zvláštne, je to ďalší príznak našich chorôb. Je spôsobená trombózou a cievnymi problémami. Absencia rastu chĺpkov poukazuje na problémy s krvným obehom a vznik arteriálnej stenózy, známej aj ako PAD. V tomto prípade rast chĺpkov slabne a prsty sa sfarbujú.
 • Pretrvávajúce vredy
  Ak je hladina cukru v krvi príliš vysoká, má to zlý vplyv na naše nervy, čo ovplyvňuje krvný obeh. V takom prípade sa rany a zranenia ťažšie hoja. Preto sa u mnohých ľudí s cukrovkou diagnostikuje prostredníctvom nôh.
 • Opuchnuté prsty na nohách: Ide o nesprávnu, nepravidelnú stravu, ktorá ovplyvňuje kĺby, kyselinu močovú a môže viesť k vzniku ochorení. Dbajte na pestrú stravu a pravidelne konzumujte veľa ovocia a zeleniny.
 • Červené pruhy pod nechtami
  Ide o jeden z najzávažnejších príznakov ochorenia známeho ako perikarditída. Červené čiary pod nechtami sú znakom porušených kapilár. Ide o pomerne nebezpečné ochorenie, ktoré vedie aj k tvorbe krvných zrazenín. Vysoké riziko hrozí najmä tým, ktorí v minulosti podstúpili chirurgický zákrok, chemoterapiu, infekciu HIV alebo cukrovku.
 • Nechty v tvare lyžice
  Poukazuje na anémiu z nedostatku železa. Nechty v tvare lyžičky sa najčastejšie objavujú u novorodencov, ale môžu sa vyskytnúť aj u dospelých, ktorí sú ohrození anémiou.
Podeľte sa o tieto informácie aj so svojimi priateľmi a rodinou.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*