Správnou masážou týchto bodov zrýchlite metabolizmus, stimulujete črevá a znížite zápaly!

Funkčnosť týchto techník je úplne jednoduchá. Hovorí sa, že každý orgán je určitými dráhami spojený a sprevádza sa jeho fungovanie medzi jednotlivými bodmi na tele. Tým, že chcete uľaviť nejakému orgánu by preto malo stačiť, masírovať ten bod na tele, ktorý je s ním spojený.
Správna kombinácia týchto bodov zameraných napríklad na zrýchlenie metabolizmu či podporu trávenia, tak dokáže veľmi prospieť chudnutiu.

Tu sú 4 body, ktoré majú najväčší vplyv na procesy v tele:
1. Bod na tvári medzi perou a nosom

Masážou tohto bodu budete kontrolovať chuť do jedla a znížite stavy úzkosti. Tento bod nájdete veľmi ľahko – nachádza sa medzi hornou perou a nosom. Masírujte ho 5 minút, 2-krát denne.

2. Bod na predlaktí

Masírovanie tohto bodu poskytne úľavu od návalov tepla a taktiež stimuluje funkciu čriev. Nachádza sa pár centimetrov od lakťa smerom k dlani tak, ako to ukazuje obrázok nižšie v galérii. To že to robíte správne zistíte tak, že jeho masírovanie bude bolestivejšie ako masáž okolitých miest. Masírujte ho 2 až 3 krát denne po dobu jednej minúty.

3. Bod na lýtku

Tento bod sa nazýva Zu San Li Ide o najčastejšie používaný bod v akupresúre. Je veľmi dôležitý, pretože podporuje trávenie a zohráva vážnu úlohu v procese prevencie a znižovania zápalov. Vďaka masírovaniu tohto bodu sa hovorí, že dokážete schudnúť až 0,5 kg za týždeň. Nájdete ho hneď pod kolenom. Aby ste ho správne našli postupujte nasledovne: Zakryte si pravé koleno palcom ľavej ruky (a opačne). Medzi konci vášho malíčka a prstenníka sa nachádza malá jamka medzi kosťami. To je bon Zu San Li. Masírujte tento bod na každej nohe 9 krát v smere hodinových ručičiek, potom nohy vystriedajte. Celková dĺžka masáže by mala trvať približne 10 minút.

4. Bod na uchu

Hovorí sa, že masáž tohto bodu vám veľmi akceleruje metabolizmus. Akcelerovaný metabolizmus potom zaistí, že telo lepšie trávi svoje tukové zásoby. Bod sa nachádza pri uchu, tam, kde začína vrchná chrupavka tak, ako to ukazuje obrázok nižšie v galérii. Jemne ho masírujte a súčasne naň vyvíjajte tlak pomocou palca asi 3 minúty. Opakujte to 3 krát denne. Stačí na jednom uchu, ale môžete aj na oboch.

Ak sa Vám článok páči, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi:).

Written By
More from redakcia
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *