Ste to, čo jete: 15 signálov, ktoré vaše telo vysiela, že vaša strava vám spôsobuje choroby!

Nesprávna výživa má vplyv nielen na vašu postavu a priberanie, ale aj na zdravie vášho tela a mysle. Niektoré potraviny pôsobia na telo určitým spôsobom, takže ak máte niektorý z nasledujúcich príznakov, je čas zmeniť stravu.

Neustále trpíte nadváhou

Nedostatok vitamínov spôsobený nesprávnou stravou môže spôsobiť, že budete náchylní na baktérie a vírusy. Zvýšte príjem vitamínov A, B6 a C, ako aj zinku na posilnenie imunitného systému.

Potraviny bohaté na tieto prvky sú ovocie, zelenina, hovädzie mäso, mäkkýše, pečeň a vajcia.

Máte problémy s pamäťou

Zmätenosť mysle nie je normálnym príznakom a môže byť spôsobená potravinami, ktoré spôsobujú predčasné starnutie mozgu. Takými sú spracované potraviny a nezdravé potraviny vo všeobecnosti.

Štúdia zistila, že stačí päť dní konzumácie nezdravých potravín, aby došlo k poškodeniu pamäte, sústredenia a nálady.

Neschopnosť dokončiť cvičebný program

Sacharidy sú nepochopenou zložkou. Komplexné sacharidy sú však nevyhnutné, pretože poskytujú telu energiu potrebnú na fyzickú aktivitu. Dobrým zdrojom sú celozrnné výrobky a strukoviny.

Bolesť hlavy nemizne

Nedávny výskum spája chronické bolesti hlavy s konzumáciou alkoholu a kávy, potravín obsahujúcich lepok a mliečnych výrobkov. Ak máte podozrenie, že vás nejaká potravina obťažuje, skúste ju na niekoľko dní vyradiť a uvidíte, či sa bolesti hlavy zmiernia.

Spôsobuje silné nadúvanie

Alkoholické nápoje, spracované potraviny a soľ sú častými príčinami nadúvania. Dôvodom je, že spôsobujú zadržiavanie tekutín. Odstránenie potravín, ktoré sú vinníkmi, z vášho každodenného režimu zníži nadúvanie a zároveň vyrovná hladinu cukru v krvi, zníži krvný tlak, zníži hmotnosť a zlepší spánok.

Znižuje libido

Ak je vaša sexuálna túžba na dne, vynechajte cukor. Inzulínová rezistencia, ktorá je dôsledkom stravy s vysokým obsahom spracovaných sacharidov (biele pečivo, cukor atď.), vyčerpáva zásoby testosterónu u mužov aj žien.

Pri príliš vysokej hladine cukru v krvi sú ovplyvnené sexuálna túžba a sexuálne funkcie.

Budíte sa nevrlý

Ak sa po prebudení cítite deprimovaní, podráždení a neschopní sústrediť sa, možno nejete správne raňajky. Bielkoviny pomáhajú stabilizovať hladinu cukru v krvi, zvyšujú pocit sýtosti a zlepšujú náladu a koncentráciu.

Spôsobuje matnú pleť

Okrem pupienkov a vyrážok zbavuje pokožku lesku aj zlá strava. Štúdia ukázala, že tí, ktorí jedia veľa karotenoidov, látok, ktoré sa nachádzajú v mnohých druhoch ovocia a zeleniny, majú hladšiu a žiarivejšiu pokožku.

 

Spôsobuje trvalú únavu

Výskum ukázal, že konzumácia vysoko spracovaných potravín, ako sú sladkosti a bežné občerstvenie, zvyšuje pocit únavy.

Nechudnete

Za obezitu je zodpovedný nielen počet kalórií, ale aj konzumácia potravín, ktoré spôsobujú zápal v tele, čo môže byť u každého človeka iné.

Štúdia ukázala, že keď ľudia s intoleranciou (laktózy, lepku atď.) vylúčili zo svojho jedálnička potraviny, ktoré boli príčinou intolerancie, dokázali schudnúť trikrát viac ako ľudia na diéte so zníženým obsahom kalórií.

Bolesť kĺbov

Strava bohatá na spracované mäso, mliečne výrobky, spracované obilniny a sladkosti je spojená s vyšším výskytom bolesti kĺbov a dokonca artritídy.

Výskumníci uviedli, že poškodenie kolien, bedier, členkov a rúk často súvisí s určitými zložkami potravín, ako aj s nárastom hmotnosti v dôsledku nezdravého stravovania.

Máte nepokojný spánok

Časté prebúdzanie počas noci a ospalosť počas dňa sú pravdepodobne spôsobené nedostatočným príjmom vlákniny, ako aj konzumáciou potravín s vysokým obsahom tuku.

 

Máte zápchu

Obličky filtrujú krv od odpadových látok produkovaných v tele. Vyhýbajte sa nealkoholickým nápojom, nadmernému množstvu soli, červenému mäsu, nezdravým jedlám a kofeínu a pite veľa vody, aby ste odstránili riziko zápchy a iných tráviacich problémov.

Bolesti chrbta

Potraviny s vysokým obsahom cukru a tuku zvyčajne nemajú dostatočnú výživovú hodnotu a ničia vápnik, ktorý je základom kostí. Obezita, prejedanie sa a bolesti chrbta a krížov idú zvyčajne ruka v ruke.

Dobrou správou je, že na zlepšenie príznakov chronickej bolesti chrbta u ľudí s nadváhou stačí schudnúť len 15 % nadváhy. V závažných prípadoch môže úbytok hmotnosti dokonca zabrániť potrebe chirurgického zákroku.

Pocit únavy po normálnom jedle

Ak sa po jedle cítite vyčerpaní, môže to byť znakom prudkého zvýšenia hladiny cukru v krvi. Opakované prudké zvýšenie hladiny cukru v dôsledku konzumácie príliš veľkého množstva cukru a iných jednoduchých sacharidov vrátane cestovín a bieleho chleba môže časom viesť k inzulínovej rezistencii.

Okrem vyčerpania sa tento stav spája s rizikom cukrovky, srdcových ochorení a dokonca rakoviny.

 

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*