Štikútka, hučanie v ušiach, praskanie kĺbov? Nasledujúce signály nemusia byť príliš závažné, ale stojí za to si ich všimnúť!

Niektoré príznaky by sa nemali ignorovať. Naše telo vždy signalizuje, keď niečo nefunguje tak, ako by sme od zdravého tela očakávali. Nasledujúce signály nie sú príliš závažné, ale stojí za to si ich všimnúť! Spoznajme lepšie svoje telo, aby sme vedeli, kedy a čo nám signalizuje.

  • 1.Štikútka
    Štikútanie je spôsobené mimovoľným stiahnutím bráničného svalu, zvyčajne niekoľkokrát za minútu. Vzduch vnikajúci do pľúc spôsobí, že sa hrtan uzavrie, čím vznikne charakteristický zvuk. Môže sa vyskytnúť spontánne, ale môže ho vyvolať aj príliš plný žalúdok, sýtené nápoje, alkohol, rýchle jedenie, stres, nárast adrenalínu, prudké zmeny teploty alebo prehltnutie príliš veľkého množstva vzduchu.
  • 2.Praskanie kĺbov
    Väčšina ľudí má “cvakajúce” kĺby, ale to neznamená, že majú artritídu. Zvuk pri cvakaní kĺbov je väčšinou spôsobený bublinkami v kĺbovej tekutine. Praskanie kĺbov môže byť spôsobené uvoľnenými alebo stuhnutými kĺbmi, príliš malým množstvom kĺbovej tekutiny alebo v závažných prípadoch opotrebovaním kĺbov.
  • 3.Tinnitus: Bzučanie, hučanie, cvrlikanie v ušiach môže byť spôsobené príliš veľkým množstvom ušného mazu alebo vody usadenej počas sprchovania, narušeným prekrvením mozgu, poškodením hlukom, rôznymi infekciami, vysokým krvným tlakom, problémami so štítnou žľazou, otrasom mozgu atď.

V jednoduchých prípadoch by mal problém do niekoľkých dní sám zmiznúť, ale ak nie, určite by ste mali navštíviť odborníka.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho potom aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*