Strýko odporúča týchto 5 bylinných čajov na detox a osvieženie! Posledný je výborný na prevenciu a liečbu zúženia ciev a aterosklerózy.

Strýko, ktorý je bylinkár odporúča revitalizačnú kúru a detoxikáciu, napríklad pitím čaju z listov žihľavy a orechov. Obe byliny sú už dlho známe a používané v ľudovom liečiteľstve pre ich krv čistiace vlastnosti. Môžu sa piť samostatne alebo striedavo. Jeden deň šálka jedného a druhý deň šálka druhého.

  • List žihľavy
    Žihľava je známa ako jedna z najlepších bylín na čistenie krvi a okrem pozitívnych účinkov na cievy má aj vynikajúci močopudný účinok: stimuluje obličky k zvýšenému vylučovaniu vody, čím urýchľuje vylučovanie toxínov. Okrem čistiacich vlastností je žihľava bohatá na vitamíny (napr. vitamíny A, B, C) a minerálne látky, ako je železo, ktoré pomáha pri tvorbe krvi. Vitamín C je potrebný na vstrebávanie železa a žihľava je jednou z mála bylín, ktoré obsahujú obidve tieto látky.

  • List vlašského orecha
    Pri jarnej detoxikácii sa táto všestranná a stále málo využívaná bylina môže používať na čistenie lymfatického systému. Stimuluje funkciu pečene a krvný obeh, vďaka čomu je účinnejšia pri odstraňovaní odpadových látok z tela.

Na očistnú kúru odporúča piť čajovú zmes ráno, ako kúru počas 4-6 týždňov. Ak ho dokážete zaradiť do svojho denného režimu, najlepší čaj je čerstvo uvarený ráno a vypitý vlažný na lačný žalúdok. Očista sa netýka len jari, je dobré detoxikovať telo pravidelne. Proti únave sa dá bojovať listami a plodmi troch rastlín z čeľade ružovitých: listom divokej maliny, listom ostružiny a šípky.

  • Malinový list a ostružinový list

Listy týchto dvoch bobuľovitých kríkov majú prekvapivo dobrý vplyv na náš imunitný systém. Vďaka obsahu vitamínu C majú aj povzbudzujúci účinok, ktorý pomáha zmierniť letargiu, ktorá je na jar taká častá. Oba bylinné čaje sa môžu konzumovať nepretržite, takže sa dajú pravidelne piť na raňajky. Ako bylinky sa môžu používať len listy divých malín a ostružín, pretože obsahujú prospešné vitamíny a minerály.

  • Šípky
    Šípky a ich plody možno pre ich všestrannosť nazvať aj jednou z bylín veselých žolíkov. Využite vysoký obsah vitamínu C v dužine šípok, ktoré sa zbierajú a sušia na jeseň a pripravte si osviežujúci bylinkový čaj príjemnej chuti, ktorý môžete popíjať počas celého dňa a ktorý má osviežujúci a blahodarný účinok na vašu pohodu. Vďaka svojim vlastnostiam urýchľujúcim prietok krvi sa môže používať aj na prevenciu a liečbu zúženia ciev a aterosklerózy.

Podeľte sa o tento zaujímavý článok aj so svojimi priateľmi a rodinou.

Written By
More from redakcia
Ak sa na tvári dieťaťa objaví podobná červená škvrna, okamžite ho vezmite k lekárovi! 
Dajte si pozor, borelióza je zákerná malá potvora. Môže to však byť...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *