Svrbia vás ruky a telo? Najčastejšie príčiny, ktoré poukazujú na tieto choroby! POZOR na 4. bod…

Na väčšinu každodenných činností potrebujeme používať ruky, takže nie je ťažké si predstaviť, aké nepríjemné je, keď nás neustále svrbia a škriabu. Toto nutkanie je ťažké zvládnuť a môže okrem iného narúšať prácu, štúdium a dokonca aj spánok.

Na zvolenie správnej liečby je dôležité nájsť príčinu problému. Tu sú najčastejšie možné príčiny svrbenia rúk.

  • Suchá pokožka

Keď pokožka stratí značnú časť svojej vlhkosti a jej prirodzená olejová vrstva je vyčerpaná, výsledkom môže byť silné svrbenie so začervenaním.

Príčinou býva chladné počasie a nadmerné čistenie, ktoré odstraňuje prirodzenú ochrannú vrstvu pokožky a zvyšuje jej náchylnosť na infekcie. Na odstránenie suchosti je dobré pravidelne nanášať kokosový olej na postihnutú oblasť pokožky.

  • Psoriáza

Na rukách sa môže objaviť svrbivá, červená, hrubá, šupinatá koža. Medzi príznaky patrí aj pocit pálenia, bolesť, pretože koža môže popraskať a nadmerne sa infikovať.

Vždy si dobre hydratujte ruky, aby ste sa zbavili tohto problému. Použite kokosový alebo olivový olej. Ďalším účinným prostriedkom je zmes kokosového oleja a gélu z aloe vera.

  • Ekzém

Bežné ochorenie kože, ktoré spôsobuje svrbenie, zhrubnutie, červené škvrny a zápal. Môže byť tiež podráždená rôznymi produktmi používanými pri každodenných činnostiach, čo zhoršuje jej stav. Môže sa vyskytovať aj na rukách, ramenách a iných častiach tela.

Najlepšie je udržiavať pokožku stále hydratovanú, čo možno dosiahnuť pomocou kokosového oleja. To nielenže odstraňuje suchosť, ale má aj antibakteriálne vlastnosti, ktoré zabraňujú nadmernej infekcii. Môžete tiež primiešať esenciálne oleje, napríklad harmančekový alebo levanduľový.

  • Svrab

Nákazlivý, veľmi svrbivý stav spôsobený svrabom. Môže sa vyskytnúť v ktorejkoľvek oblasti tela, pretože sa vrýva do vrstvy kože, vytvára priechody a voľne sa pohybuje. Spôsobuje pocit svrbenia, ktorý nezmizne a kvôli neodolateľnému škrabaniu sa môže pri poškodení pokožky vyvinúť superinfekcia.

Svrab sa môže preniesť aj kontaktom s infikovanou osobou a jej textíliami. Aplikácia nimbového oleja a oleja z čajovníka je účinným prostriedkom, pretože pomáha zbaviť sa roztočov a znižuje svrbenie. Zmiešajte s kokosovým olejom a vmasírujte do pokožky.

  • Stres

Jeden zo spúšťačov svrbenia kože. Stres môže oslabovať naše telo na mnohých miestach vrátane pokožky. Môže byť tiež spúšťačom psoriázy a ekzému.

Harmanček je na to skvelá bylinka a zmiešaním 5 kvapiek jeho esenciálneho oleja v nosnom oleji a vtieraním do pokožky sa môže znížiť suchosť a zápal a zároveň sa zmierni stres.

  • Diabetes

Postihnutie kože môže byť jedným z prvých príznakov cukrovky. Charakteristickým príznakom je výskyt svrbivých, červených škvŕn na rukách, ramenách a chodidlách. Na liečbu tohto problému stojí za to navštíviť odborníka, ktorý nájde správne riešenie problému.

  • Alergia

Alergické reakcie na niektoré potraviny, uštipnutie hmyzom, rastliny, zvieratá alebo lieky môžu spôsobiť svrbivé, červené opuchy na pokožke rúk, tváre alebo uší. Tieto svrbivé škvrny sa nazývajú žihľavka alebo urtikária. Zvyčajne sama zmizne do 24 hodín, ale príznaky sa môžu zmierniť.

Zmiešajte sódu bikarbónu s takým množstvom vody, aby vznikla pasta. Zmes naneste na oblasť a nechajte pôsobiť 10 minút. Potom ju opláchnite teplou vodou. Môžete tiež použiť už spomínanú zmes harmančeka a kokosového oleja.

Zdieľajte článok aj s ostatnými na Facebooku.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*