Takto môžete doplniť serotonín, hormón šťastia!

Nájsť šťastie je spoločným cieľom ľudstva už po stáročia. Celý život sa naháňame za šťastím a myslíme si, že je to večný stav, ktorý jedného dňa dosiahneme. Šťastie sa skladá z mnohých malých okamihov a stojí za to venovať im pozornosť každý deň.

Vedci vysvetľujú, že existujú dva typy šťastia, ktoré sú spôsobené dvoma typmi hormónov. Jedným z nich je euforické šťastie, ktoré je spôsobené hormónom dopamínom a druhým je vyrovnané šťastie, ktoré je spôsobené hormónom serotonínom.

  • Kde sa nachádza serotonín?

V tele sa nachádza na mnohých miestach, ako sú svaly, črevný trakt, kardiovaskulárny systém, mozog, bunky atď. Serotonín reguluje bunky zodpovedné za náladu, pamäť, sociálne správanie, intímne túžby, výkonnosť, koncentráciu. Keď je hladina serotonínu v mozgu nízka, príznaky môžu zahŕňať zlú náladu, depresiu, úzkosť, únavu, izoláciu.

Serotonín je druh antidepresíva, zabraňuje tomu, aby sa niekto dostal do depresie.

  • Ako môžeme optimalizovať serotonín v našom tele?

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako to dosiahnuť, je získať trochu slnečného svetla. Snažte sa o vyvážený prísun slnečných lúčov počas celého roka a v zime si môžete aspoň opaľovať tvár a ruky. Druhou dôležitou vecou je pozitívny prístup.

Treťou dôležitou vecou je správna výživa, konzumácia čo najväčšieho množstva suchého syra, chudého mäsa, vajec a šošovice. Hladinu serotonínu zvyšuje aj fyzická aktivita, plávanie alebo chôdza aspoň 20 minút denne. Odporúča sa tiež tráviť viac času s priateľmi, pretože láskyplné prostredie zvyšuje produkciu hormónu šťastia.

Ak sa Vám článok páči, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi.
Written By
More from redakcia
Rýchly a lahodný koláč, ktorý zvládne každý!
Suroviny 2 bal. cesto lístkové 1 bal. (okrúhle) piškóty ľubovoľný kompót 3...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *