Takto sa zbavíte plesní na celý život! 3 jednoduché tipy!

Ak sa dostatočne nestaráme a nedodržiavame niekoľko základných pravidiel, steny našich domovov môžu ľahko splesnivieť, čo je nielen esteticky nepríjemné, ale aj zdraviu nebezpečné, najmä pre ľudí s dýchacími ťažkosťami. Môžu tiež spôsobiť podráždenie očí, kože, sipot a upchatie nosa.

Tento problém však má riešenie: plesnivých stien sa môžete zbaviť pomocou prírodných látok a prípravkov. Ak však pleseň napadla takmer celý dom, musíte zavolať tím odborníkov na dezinfekciu stien. Teraz sa pozrime na spôsoby, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu a ktoré môžeme použiť na odstránenie plesní!

1.Jablčný ocot

Tento prírodný prostriedok účinne odstraňuje škvrny od plesní. Stačí ho nastriekať na rohy a povrchy a potom ho rozotrieť po stene hubkou na riad.

2. Čajovníkový olej

Mala by sa pripraviť zmes. Pridajte 5 až 6 kvapiek esenciálneho oleja do šálky vody, potom zmes nalejte do fľaše s rozprašovačom a postriekajte plesnivé steny. Nechajte ho pôsobiť 2-3 hodiny alebo aj cez noc. Huby odumrú, takže stačí odstrániť zvyšky handričkou.

3. Zmes peroxidu vodíka

Zmiešajte 1 polievkovú lyžicu peroxidu vodíka v šálke vody a použite ju na pokrytie plesnivých rohov. Nakoniec rozpustite polovicu polievkovej lyžice sódy bikarbóny v šálke vody, dajte ju do fľaše s rozprašovačom a postriekajte steny, aby ste sa uistili, že žiadna pleseň neprežila.

Vyskúšajte a presvedčte sa sami! Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi.

Written By
More from redakcia
Torta z vtáčieho mlieka: Túto lahodnú krémovú pochúťku by som robila každý deň!
Na odmeranie ingrediencií použite 2,5 dl hrnček. Prísady na cesto: 7 žĺtkov...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *