Takto spoznáte bolesť chrbta spôsobenú obličkovým kameňom: Pozor na tieto varovné príznaky!

Bolesti chrbta spôsobené obličkovými kameňmi sú jedinečným typom bolesti spôsobenej malými kameňmi, ktoré blokujú tok moču medzi obličkami a močovým mechúrom.

Môžete ich odlíšiť od iného typu bolesti:
  • Bolesti chrbta spôsobené iným ochorením majú tendenciu spôsobovať bolesti svalov v oblasti chrbtice alebo svalového tkaniva.
  • Bolesť chrbta spôsobená obličkovými kameňmi sa však vyskytuje v cykloch a opisuje sa ako veľmi silná bolesť, ktorá začína na pravej alebo ľavej strane.
  • Bolesť spôsobená obličkovým kameňom sa často presúva z pôvodného miesta do podbruška a niekedy ju možno pociťovať aj v slabinách, pretože kameň sa pohybuje vo vnútri močovodu.
  • Okrem bolesti chrbta môže človek s obličkovými kameňmi pociťovať aj nevoľnosť, zvracanie, horúčku a krvavý moč. U niektorých ľudí spôsobujú obličkové kamene aj kŕče v chrbte a bruchu.
  • Nie je zriedkavé, že ľudia s bolesťou obličkových kameňov majú aj príznaky infekcie močových ciest.

Ak chcete jasne diagnostikovať bolesť chrbta spôsobenú obličkovými kameňmi, mali by ste podstúpiť vyšetrenie moču a röntgenové vyšetrenie, aby sa zistilo, či je kameň prítomný a ak nie, aby sa určilo, či prešiel počas močenia.

Ak je príliš veľký, možno ho odstrániť chirurgicky alebo rozpustiť pomocou liekov. Po odstránení, rozpustení alebo odstránení kameňov bolesť ustúpi.

Bolesť, ktorú zmierňujú lokálne lieky proti bolesti, tepelné procedúry alebo masáže, nie je spôsobená obličkovými kameňmi.

  • Bolesť spôsobená obličkovými kameňmi nie je bolesť, ktorej by sa dalo tak ľahko zbaviť.
  • Človek, ktorý má bolesti chrbta spôsobené obličkovými kameňmi, sa kvôli bolesti sotva dokáže nehýbať alebo dokonca pohybovať.

Na druhej strane bolesť chrbta spôsobená svalovým zranením alebo poškodením chrbtice vyvoláva odlišnú reakciu, pretože fyzický pohyb má tendenciu nepríjemné pocity zintenzívniť.

  • Bolesť chrbta spôsobená obličkovými kameňmi nevyvoláva bolesť podobnú iným typom bolesti chrbta. Namiesto toho bude človek pociťovať veľmi intenzívnu bolesť, ktorá spôsobuje aj veľmi silné kŕče.

Mnohí ľudia ju pre jej náhly nástup označujú ako “záchvat bolesti” a opisujú ju ako najhoršiu bolesť, akú kedy pocítili. Hoci akákoľvek iná bolesť chrbta môže byť pre mnohých ľudí vo všeobecnosti vyčerpávajúca, v porovnaní s bolesťou spôsobenou obličkovými kameňmi je to oveľa znesiteľnejšie.

Ak Vás tento článok zaujal, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi a rodinou.

Written By
More from redakcia
Plnené pečené jablká s vaječnými bielkami: Veľmi jednoduchý a chutný dezert.
Ingrediencie: jablká 1 kg Náplň: džem vlašské orechy s medom a sultánkami...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *