Táto rastlina dokáže zázraky! Keď zistíte, aké má vlastnosti, prinesiete si ju domov aj Vy!

Ťažko by ste našli človeka, ktorý sa s touto rastlinou ešte nestretol. Zelenec je známy v každej domácnosti, byte alebo kancelárii. Okrem jednoduchej starostlivosti a dekoratívneho vzhľadu má aj ďalšie zaujímavé vlastnosti. Mnohé izbové rastliny, ako napríklad Aloe vera, Kalanchoe alebo Muscadine, majú liečivé vlastnosti. Napriek veľkej konkurencii zostáva Zelenec na prvom mieste.

Tajomstvo tejto rastliny spočíva v tom, že čistí vzduch obrovskou silou. Podobne ako vysávač čistí vzduch od patogénnych baktérií, škodlivých látok a rôznych nečistôt, čím výrazne zvyšuje obsah kyslíka, ktorý dýchame. Tento “čistič” vzduchu je známy tým, že absorbuje oxid uhoľnatý, acetón, amoniak, benzén, formaldehyd a dusík. Okrem toho dokáže zničiť až 80 % mikróbov spôsobujúcich choroby.

Vďaka týmto vlastnostiam dokonca odborníci NASA predložili návrh na čistenie vzduchu na orbitálnej stanici pomocou tejto rastliny.

Zelenec je nepostrádateľný v detských izbách a spálňach alergikov alebo ľudí s pľúcnymi ochoreniami. Rastlina potrebuje dostatok svetla, vody a pravidelnú výmenu pôdy, aby rástla a dosiahla svoj potenciál.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi, možno ani netušia, aký poklad majú doma!

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*