Táto rastlina sa používala ako liek proti bolesti už v 19. storočí!

Ak trpíte bolesťou hlavy alebo iným druhom bolesti, snažte sa, čo najviac vyhýbať chemikáliám a namiesto toho, aby ste sa napchávali liekmi, vyskúšajte úžasné účinky byliniek.

Sedmokráska  môže byť najlepším liekom na migrénu, menštruačné problémy a horúčku. Zvonka sa môže použiť ako obklad na modriny, uštipnutie hmyzom a podvrtnutie. Sedmokráska je trvalá, krásna kvetina. Vysaďte si ju do záhrady, pretože sa veľmi ľahko rozmnožuje a okrem toho, že je zdravá, je aj veľmi pekná na pohľad.

Buďte opatrní, pretože môže vyvolať alergické reakcie, preto ju spočiatku konzumujte len v malom množstve. Sušené listy veľmi rýchlo zmierňujú záchvaty migrény, čo bolo známe gréckym lekárom už pred niekoľkými rokmi.

Listy sedmokrásky by sa mali používať len sušené a nikdy by sa nemali konzumovať čerstvé, pretože môžu dráždiť sliznice, spôsobovať vredy a chuťové poruchy.

Na čo sú dobré sedmokrásky?
  • -účinný prostriedok na zníženie horúčky
  • -pri migréne
  • -na svalové napätie
  • -všeobecné analgetikum
  • -protizápalové
  • -na podvrtnutie členka, artritídu
  • -menštruačné kŕče

V prípade opakujúcich sa silných menštruačných kŕčov sa odporúča začať liečbu týždeň pred začiatkom menštruačného cyklu. V tom by sa malo pokračovať až do druhého dňa menštruačného cyklu. Nazbierajte listy a kvety sedmokrások, umyte ich, vysušte a použite na čaj.

V prípade silnej bolesti alebo chronického zápalu môžete vypiť 2-3 šálky čaju denne. Ak nemôžete získať kvet z priameho zdroja, môžete si ho kúpiť aj vo v obchodoch s bylinkami.

Ak bol pre Vás tento článok užitočný, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi a rodinou.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*