Táto tradičná metóda čistenia, ktorú používajú aj Japonci, odstraňuje celulitídu, toxíny z tela, zlepšuje vzhľad vašej pokožky a krvný obeh!

Korene suchého kefovania pochádzajú z tradičnej ajurvédskej medicínskej metódy kefovania celého tela špeciálnym nástrojom so štetinami. Aj iné kultúry, od Japonska až po Grécko, sú známe rituálmi suchého čistenia.

Existuje mnoho tvrdení o tom, že suché kefovanie je pre vás vnútorne aj zvonka prospešné, napríklad že odstraňuje celulitídu a zlepšuje funkciu imunitného systému. Krásky z celého sveta spievajú len ódy na tento proces.

  • Suché kefovanie odstraňuje suchú pokožku

Suché kefovanie je vlastne vynikajúci fyzikálny exfoliátor, čo znamená, že ručne odstraňuje odumreté kožné bunky z vrchnej vrstvy pokožky. Tento úkon zlepšuje vzhľad vašej pokožky tým, že ju zbavuje suchej, šupinatej kože a môže zvýšiť účinnosť lokálnej liečby.

  • Exfoliácia môže vašu pokožku zjemniť a dodať jej žiarivý vzhľad.
Rituál starostlivosti o seba

 

Suché kefovanie pomáha zaviesť rituál starostlivosti o seba, ktorý vás povzbudí k tomu, aby ste sa spojili so svojím telom a sústredili sa naň. Starostlivosť o seba vám pomôže zbaviť sa stresu, ktorý môže mať negatívny vplyv na vaše telo a myseľ.

  • Zvyšuje krvný obeh

Keďže váš lymfatický systém spolupracuje s obehovým systémom na odstraňovaní odpadových látok z tela, suché kefovanie je detoxikačné. Kefka pri exfoliácii pomáha uvoľňovať póry a môže detoxikovať pokožku tým, že zvyšuje jej prekrvenie.

Keď nemáte upchaté póry, uľahčujete svojmu telu odstraňovanie toxínov z tela potením.

Ako používať suchý štetec?
  1. Na suché kefovanie budete potrebovať kefu z prírodných vlákien s dlhou rukoväťou alebo bez nej (rukoväť vám pomôže dosiahnuť na všetky časti tela, napríklad na chrbát).
  2. Začnite od nôh a postupujte smerom k srdcu. Na citlivé miesta, ako sú chrbty rúk, vyvíjajte mierny tlak a na hrubšie časti pokožky, ako sú nohy, vyvíjajte väčší tlak.
  3. Širokými krúživými pohybmi v smere hodinových ručičiek prechádzajte kefou po tele.
  4. Po vyčistení chodidiel, nôh a strednej časti tela prejdite na ruky a vyčistite si ich smerom nahor až po podpazušie.
  5. Zastavte, keď sa dostanete ku krku.
  6. Opláchnite si telo, aby ste odstránili suchú pokožku (pred sprchovaním je vhodné použiť suché kefovanie). Po sprchovaní pokožku osušte a dobre ju zvlhčite prírodným telovým mliekom.
Podeľte sa o tento zaujímavý príspevok aj so svojimi priateľmi a rodinou.

Written By
More from redakcia
Odkedy som vyskúšal tento trik, oveľa menej platím účty za kúrenie!
Naše telo si momentálne potrebuje zvyknúť na chladné a sychravé dni. Je...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *