Táto voda je rýchlym riešením “črevných problémov”!

Ryžová voda má pozitívny vplyv na pohyb čriev

V živote existujú tri istoty: jedného dňa všetci zomrieme, daňové úrady vždy vedia, kde vás nájdu, keď im dlhujete peniaze, a hnačka nikdy neprichádza v správny čas. Poslednú z nich si rozoberieme podrobnejšie. Samozrejme, ak dostanete hnačku, chcete sa jej čo najrýchlejšie zbaviť a nedávno sme počuli o možnom lieku: ryžovej vode.

Účinok ryže

Už ste sa niekedy prejedli počas návštevy reštaurácie? Alebo ste si fanaticky strkali do úst všetky druhy jedál, keď bola v ponuke ryža? Potom pravdepodobne poznáte účinok, ktorý môže mať ryža na vaše črevá: zápchu. Zvyčajne je zápcha všetko, len nie zábava, ale v prípade hnačky môže ryža pozitívne ovplyvniť pohyb vašich čriev.

Ryžová voda

V lekárni sú k dispozícii rôzne lieky, ktoré liečia hnačku, ale vedeli ste, že namiesto kupovania liekov môžete jednoducho piť ryžovú vodu, aby sa vám uľavilo? Nemecká štúdia zistila, že ryžová voda pôsobí proti hnačke účinnejšie ako tradičné hydratačné nápoje vrátane športových nápojov.

Toto je to, čo musíte urobiť

Ako presne to funguje? Veľmi jednoducho. Priveďte do varu 180 gramov (1 šálku) ryže so 6 šálkami vody. Keď voda začne vrieť, znížte teplotu a nechajte ju hodinu variť. Po vychladnutí oddeľte vodu od ryže pomocou sitka a vypite pohár vody. S trochou šťastia sa príznaky hnačky po vypití ryžovej vody rýchlo zmiernia.

Iné riešenia

Ak pohár ryžovej vody neprichádza do úvahy, existuje mnoho iných spôsobov liečby hnačky. Jednou z metód je konzumácia potravín s dobrými baktériami. Spomeňte si na jogurt, uhorky, kyslú kapustu alebo červenú kapustu. Okrem toho potraviny bohaté na vlákninu, ako sú čučoriedky, ovsené vločky a šošovica, môžu urobiť veľa dobrého pre vaše trávenie.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*