Tento čaj mi veľmi pomohol. Čistí pleť, odstraňuje škvrny, pehy, akné, ale lieči aj iné, závažné kožné ochorenia!

Púpava lekárska je jednou z najsilnejších čistiacich bylín, ktorá pomáha odstraňovať toxíny a prebytočnú vodu z tela. Keď sa konzumuje ako čaj, čistí krv a stimuluje detoxikačné funkcie pečene. Výsledkom je, že sa pokožka vyčistí a začne sa hojiť.

Vďaka svojim detoxikačným účinkom môže púpavový čaj pomôcť pri liečbe mnohých ochorení. Môže sa používať na liečbu miernych aj závažných kožných ochorení.

Čaj môžete používať aj zvonka, umytím alebo nanesením na postihnuté miesta, aby ste si pomohli pri liečbe mnohých kožných problémov, ako napríklad:

 • Akné
 • Pehy
 • Červené škvrny na tvári (kuperóza)
 • Podráždenie pokožky
 • Ekzém
 • Kŕčové žily
 • Pásový opar
 • Záplaty na tvári
 1. Na liečbu kuperózy (alebo rosacey) sa púpavový čaj môže aplikovať zvonka na postihnutú oblasť pokožky alebo sa môže piť. Cuprosacea je tvorba červených škvŕn na koži, najmä na tvári, spôsobená rozšírením krvných ciev.
 2. Na prípravu čaju použite 4-10 g sušených púpavových listov v 150 ml horúcej vody. Nechajte odstáť 10 minút a potom preceďte. Pite jednu šálku tohto odvaru trikrát denne. Môžete ho použiť aj na umývanie postihnutej pokožky.
 3. Iný spôsob prípravy čaju z tejto rastliny je zovrieť 250 ml vody s 1-2 čajovými lyžičkami sušeného prášku z koreňa púpavy (môžete ho pripraviť napríklad aj v elektrickom mlynčeku na kávu). Vypite 1-2 šálky denne. Tento odvar sa môže používať aj na umývanie očí a vlasov.
 4. Prevarte 1 šálku (250 ml) vody s 3-5 g sušenej rastliny. Nechajte variť 10 minút, potom odvar dvakrát preceďte a pridajte pol čajovej lyžičky soli. Umyte ním postihnutú oblasť pokožky pomocou vatového tampónu. Môžete si tiež pripraviť čaj z 3-5 g púpavy a 250 ml vody, variť ho 5-10 minút a vypiť 3 šálky denne.
 5. Môžete tiež získať šťavu z čerstvého koreňa púpavy a používať ju na umývanie pokožky. Potom pleť očistite trochou púpavového čaju. Čaj sa môže používať aj vo vani (v sede alebo v stoji).
 6. Listy púpavy nakrájajte na reznej doske a votrite ich do postihnutých častí pokožky.
 7. Zo šťavy získanej z koreňa si môžete pripraviť aj peeling. Korene sa nakrájajú a podusia v troche kyslej smotany. Obklad priložte na boľavé miesta a nechajte ho pôsobiť niekoľko hodín. Táto metóda sa môže používať denne, kým bolesť úplne nezmizne.
Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi.
Written By
More from redakcia
Luxusný zemiakový koláč s cesnakom a mletým mäskom: Rýchly a zároveň chutný recept!
Potrebujeme: 500g zemiakov 250g mletého kuracieho mäsa 6 vajec cesnak podľa chuti...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *