Tento domáci nápoj vám prinesie úľavu od bolesti kĺbov!

Mnoho ľudí pociťuje bolesť kĺbov, avšak spájajú ju s procesom starnutia a preto sa mylne domnievajú, že je to normálne bez možnosti liečby.

Bolesti kolien môžu byť spôsobené napríklad opotrebovaním svalov a tkanív, zníženou hustotou kostí, nadmernou záťažou napríklad v dôsledku nadváhy.

Nedostatok vitamínov je tiež známou príčinou bolesti kolien. Obzvlášť pokiaľ telu chýba vápnik, vitamín D a železo. Ľudia s nedostatkom vitamínu D sú vystavení riziku artritídy a zápalu kĺbov.

Existuje prírodný spôsob, ako to napraviť a dať znova kĺby do poriadku. Pokiaľ však pociťujete bolesti kĺbov dlhšie ako týždeň, mali by ste vyhľadať lekára a konzultovať s ním svoj zdravotný stav.

Všeobecne platí, že aj pre správnu výživu kĺbov je dôležité konzumovať stravu bohatú na vitamíny, bromelain a horčík. Tento koktail je nabitý látkami, ktoré slúžia ako fantastická výživa pre kĺby. Základom je ananás, škorica, med a ovsené vločky.

Ananás

Ananás obsahuje vysoké množstvo bromelaínu – tráviaceho enzýmu, ktorý má protizápalové účinky. Znižuje riziko žalúdočných vredov, rednutie kostí, urýchľuje regeneráciu a je vhodné užívať ho aj po operáciách či pri zápaloch.

Bonusom je aj to, že pomáha pri chudnutí, pretože pomáha vylučovať tuk, hoci ho sám neštiepi.

Škorica

Škorica pomáha telu hlavne v krvnom obehu a prispieva aj k znižovaniu zápalu . Preto je vhodné využiť jej liečivé účinky napríklad pri artritíde.

Pomarančová šťava

Pomarančová šťava obsahuje vitamín C, ktorý môže pomôcť pri posilňovaní väzov a šliach.

Ovsené vločky

Ovsená kaša je veľmi prospešná pre kĺby vďaka obsahu bielkovín, horčíka, vápnika, fosforu aj zinku.

Med

O liečivých účinkoch medu snáď ani netreba hovoriť. Okrem toho, že posilňuje imunitný systém a pomáha pri vírusových ochoreniach, má tiež protizápalové a antibakteriálne účinky.

Na liečivý nápoj potrebujeme:
  • 2 menšie šálky nakrájaného ananásu
  • 1 šálka ovsených vločiek
  • 2 šálky vody
  • 1 pohár pomarančovej šťavy
  • 1 PL škorice
  • Prírodný med
Postup:

Do hrnca nalejeme vodu a pridáme ovsené vločky. Niekoľko minút povaríme a necháme vychladnúť. V mixéri zmiešame pomarančovú šťavu, ovsenú kašu, škoricu, ananás a med.

Podľa potreby nalejeme vodu pre redšiu konzistenciu. Na dosiahnutie čo najlepších výsledkov sa odporúča piť tento nápoj každý deň. Už po 5 dňoch by ste mali pocítiť úľavu od bolesti kĺbov a kolien.

Zdieľajte tento užitočný článok aj s priateľmi na Facebooku. Ďakujeme.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*