Tento kurkumový nápoj pije každé ráno… Po rokoch sú výsledky skutočne obdivuhodné!

Tento kurkumový nápoj je skutočne zázračný a výsledky sú zaručené, samozrejme, pri každodennej konzumácii. Ani si neviete predstaviť, s čím všetkým vám môže pomôcť! Keďže starnutiu sa nedá zabrániť, vždy sa môžete rozhodnúť pre zdravé starnutie. Kurkuma je známa v ajurvéde a čínskej medicíne ako liečivá rastlina proti starnutiu.

Môže sa aplikovať aj okolo očí a jej zázračné účinky si môžete pozrieť tu:

Najčastejším riešením, ktoré odporúčajú všetci dermatológovia, je strava bohatá na antioxidanty a kurkuminoidy obsiahnuté v kurkume sú silnými antioxidantmi. Mnohé štúdie spájajú kurkumu so širokými protizápalovými účinkami.

Možno to vysvetľuje, prečo majú obyvatelia Okinawy (japonský ostrov) jednu z najdlhších priemerných dĺžok života na svete – 81,2 roka. Ak budete tento nápoj piť každé ráno, čoskoro sa budete cítiť až o 10 rokov mladší. Tento nápoj je skvelým spôsobom, ako denne využívať výhody kurkumy spolu s antioxidačnou silou čierneho korenia.

Zloženie:

  • 1/4 šálky kurkumy v prášku
  • 1/2 čajovej lyžičky čierneho mletého korenia
  • 1/2 šálky filtrovanej vody

Krok 1: Vytvorenie kurkumového krému

Všetky prísady dajte do malého hrnca na stredný oheň. Neustále miešajte, kým nevznikne hustá homogénna zmes. Po dokončení nechajte zmes vychladnúť a uložte ju do chladničky.

Krok 2: Zlaté mlieko

Zloženie:

  • 1/4 čajovej lyžičky kurkumového krému
  • 1 šálka mandľového mlieka
  • 1 polievková lyžica kokosového oleja
  • 1 polievková lyžica medu

Všetky prísady okrem medu dajte do hrnca a varte na miernom ohni. Miešajte, kým nevznikne homogénna zmes. Keď je zmes hotová, nalejte ju do šálky a pridajte med. Zlaté mlieko sa môže ochutiť čiernym korením, ktorého výrazná chuť pochádza z alkaloidu piperínu, ktorý zvyšuje vstrebávanie a protizápalové účinky kurkumy.

Tento nápoj pite každý deň. Výsledky vás prekvapia!

Bol pre Vás tento článok užitočný? Zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi.

UPOZORNENIE: V každom prípade, nápoj, bez ohľadu na to, aký je zdravý, sám o sebe nikdy nedokáže zázraky. Vždy je rozumné vyberať si zdravé nápoje a potraviny, ale ak nie sú súčasťou celkového zdravého a aktívneho životného štýlu, nedosiahnete dlhodobé výsledky.

Ale skôr ako sa rozhodnete vyskúšať nápoj, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom.

 

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*