Tento olej by mal byť v každej domácnosti: Dobrý na herpes, akné, vrásky, infekcie!

Existuje olej, ktorý by vo vašej domácnosti a vo vašom živote nemal chýbať.  Má silnú vôňu pripomínajúcu gáfor a eukalyptus. Dobre sa kombinuje s esenciálnymi olejmi z eukalyptu, pelargónie, mäty piepornej, citrónu, levandule, rozmarínu, škorice, klinčekov alebo borovice.

A prečo je taký cenný? Prečo je dobré ho mať?

Posilňuje imunitu, pôsobí protizápalovo, antibakteriálne, protiplesňovo a antivírusovo. Je teda skvelý proti všetkým druhom infekcií a môžete sa spoľahnúť, že nahradí aj niektoré domáce chemikálie.

V roku 1990 dermatológovia v nemocnici Royal Prince Alfred Hospital v austrálskom Sydney (odkiaľ olej pochádza) uskutočnili štúdiu o liečbe akné: jedna skupina používala 5 % benzoylperoxid, druhá 5 % esenciálny olej z čajovníka.

Výsledky: obe látky účinne liečili aknóznu, zapálenú pleť

Rozdiel je v tom, že čajovníkový olej pôsobí pomalšie, ale s menšími vedľajšími účinkami, takže sa môže používať častejšie a bezpečnejšie.

Niekoľko spôsobov použitia čajovníkového oleja:
 • Liečba rôznych kožných problémov (akné, aknózna pleť):

Pridajte 2 kvapky čajovníkového esenciálneho oleja do 15 ml čistého gélu z aloe vera (najlepšie priamo z rastliny, čerstvý). Ak nemáte aloe vera, môžete ho nahradiť olejom lisovaným za studena, napr. extra panenským olivovým olejom alebo mandľovým olejom.

Aplikujte na škvrny. Keďže čajovníkový olej má intenzívnu vôňu, najlepšie je používať ho na noc.

 • Liečba ekzému:

Zmiešajte 1 až 3 kvapky čajovníkového oleja v 1 polievkovej lyžici extra panenského olivového oleja (možno nahradiť iným za studena lisovaným olejom) a niekoľkokrát denne naneste na postihnuté miesta.

 • Huba na nechtoch:

Zmiešajte niekoľko kvapiek čajovníkového oleja v 1 polievkovej lyžici za studena lisovaného oleja a naneste na plesňové miesta.

 • Vši:

V približne 60 ml extra panenského olivového oleja rozmiešajte čajovú lyžičku čajovníkového oleja (množstvo môžete meniť v závislosti od dĺžky vlasov). Zmes vmasírujte do pokožky hlavy a prečešte vlasy, pričom sa uistite, že sa dostane všade.

Obtočte ho teplým uterákom, nechajte ho pôsobiť 20 minút a potom ho umyte ako zvyčajne. Takto umývajte vlasy tak dlho, ako je potrebné.

 • Všeobecne dezinfekčný prostriedok:

Pomáha hojiť rany. Zrieďte ho s trochou čistenej vody.

 • Liečba bradavíc:

Kvapnite kvapku čajovníkového oleja priamo na bradavicu a potom ju prelepte.

 • Na lupiny:

Pridajte 2-3 kvapky čajovníkového oleja do (prírodného) šampónu alebo vody na oplachovanie.

 • Pre mastnú pleť:

Pridajte 2 kvapky čajovníkového oleja do približne 2 polievkových lyžíc čistenej vody a opláchnite si tvár po čistení.

 • Na herpes:

Pridajte 1 kvapku čajovníkového oleja do približne 1 čajovej lyžičky mandľového oleja a naneste na opar.

 • Popáleniny, uštipnutie hmyzom:

Naneste niekoľko kvapiek na vatový tampón a priložte na postihnuté miesto.

 • Môžete ho použiť aj na čistenie a dezinfekciu:

Zmiešajte 10 ml čajovníkového oleja v približne ¼ litra vody (voda a olej sa nemiešajú, preto ich pred použitím vždy dobre pretrepte) a nalejte do fľaše s rozprašovačom.

 • Vložte do vody na kúpanie:

Uvoľňuje boľavé a napäté svaly, zmierňuje príznaky prechladnutia a chrípky.

 • Denný rýchly liek proti prechladnutiu:

Začnite ráno malým posilnením imunity: nakvapkajte 1-2 kvapky čajovníkového oleja do dlane, dobre rozotrite a zhlboka dýchajte.

 • A na záver skvelý recept na stimuláciu imunity:

Masírujte si hrudník, chrbát, ruky, chodidlá – kedykoľvek budete cítiť potrebu (nepoužívajte pre deti, pretože je to silnejší esenciálny olej)!

POZOR: Čajovníkový esenciálny olej môže byť nebezpečný pri požití, nepoužívajte ho vnútorne a držte ho mimo dosahu malých detí!
Ak sa ho chystáte naniesť priamo na pokožku, najprv ho otestujte: kvapnite si kvapku na vnútornú stranu zápästia: ak časom nezaznamenáte žiadne zmeny, môžete ho bezpečne používať.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*