Tento olejček by ste mali mať doma. Pomáha mi už roky…

Možno ste už o tomto oleji počuli. Hovorí sa, že je to najväčší poklad Austrálie – čajovníkový olej, ktorý rastie divoko v austrálskom vnútrozemí. Tento olej je mimoriadne všestranný – od zdravia, cez krásu až po riešenie problémov v domácnosti. V skutočnosti má tento nenápadný olej zo všetkých prírodných látok najsilnejšie protiplesňové vlastnosti – ani umelé prípravky z drogérie ich nedokážu napodobniť. A viete, čo je najlepšie? Na využitie jeho účinkov stačí veľmi malé množstvo, takže 1 fľaša vám vydrží na celé roky!

V boji proti plesniam je neprekonateľný

Jedna z najúčinnejších látok v boji proti plesniam v našich domácnostiach. A nie je to ocot ani jedlá sóda. Zoznámte sa so zázračnou zložkou v boji proti plesniam a baktériám – čajovníkovým olejom. Je to najsilnejší prírodný dezinfekčný prostriedok. Poskytuje dlhodobú ochranu proti baktériám, vírusom a je známy svojimi úžasnými účinkami v boji proti plesniam, ktoré ničí doslova na pohľad.

Pomáha rýchlo a účinne

Plesne rastú a šíria sa v teplom a vlhkom prostredí. Uprednostňuje materiály ako koža, drevo, papier, textil a koberce. Ľahko sa však šíri aj na gumových tesneniach v práčke alebo na stene. Pred riešením plesní sa pokúste odstrániť zdroj vlhkosti alebo zariadenie (napríklad pohovku), ktoré je tak pokryté plesňou, že sa samo stáva jej zdrojom. Potom začnite aplikovať prípravok proti plesniam.

Potrebujete:
  • 150 ml vody
  • 1 čajová lyžička čajovníkového oleja
  • fľaša s rozprašovačom
Postup:

Stačí zmiešať obe zložky, naliať do nádoby a naniesť na miesta postihnuté plesňou.

Zložka číslo jeden pre zdravie

Keďže čajovníkový olej je mimoriadne účinný, v boji proti plesniam a baktériám na ľudskom tele sa používa v zriedenej forme (3-5% roztok). Čajovníkový olej je veľmi účinný pri liečbe oparu, plesní na nohách, nechtoch a pri liečbe bradavíc. Je tiež známy svojimi účinkami v boji proti exzému a psoriáze, ktoré sú pre mnohých ľudí celoživotným zdravotným problémom. Čajovníkový olej ničí nebezpečné stafylokoky, ako aj vši a blchy. V lete je mimoriadne účinným repelentom proti kliešťom. Jeho vôňa je pre škodcov toxická a cítia ju už z diaľky, takže sa vám budú radšej vyhýbať.

Na boj proti plesniam nôh stačí nakvapkať niekoľko kvapiek oleja do vody a aspoň 20 minút močiť na nohy. V prípade plesne na nechtoch naneste olej na vatové tyčinky a potrite postihnuté miesta.

Prostriedok na potlačenie kašľa, zbaví vás problémov a príznakov chrípky

Stačí nakvapkať niekoľko kvapiek čajovníkového oleja do nádoby s horúcou vodou. Potom nádobu zakryte, položte ju pod deku alebo uterák a vdychujte. Táto liečba rýchlo uvoľňuje dutiny a upchatý nos, odstraňuje bolesti hlavy a dokonca aj kašeľ a ďalšie príznaky choroby.

Vložte ju do práčky

Nielenže skoncujete s plesňami a zápachom v práčke, ale zbavíte sa aj roztočov, štiav, vší a iných parazitov, ktoré sa držia na tkaninách a môžu prežiť bežný prací proces. Stačí pridať 2 čajové lyžičky tohto oleja do prania a okrem skvelej vône budete mať čistú, dokonale dezodorizovanú bielizeň a práčku.

Zhrňme si, čo dokáže čajovníkový olej:
  • rany – dezinfekcia, hojenie odrenín, opuchnutých, hnisajúcich rán a popálenín, na rezné rany a na odpudzovanie hmyzu (stačí pridať niekoľko kvapiek do vody a nastriekať na miesta, kde sa vo vašom dome zdržiava hmyz – napríklad mravce alebo pavúky neznesú jeho vôňu), prevencia a pomoc pri zavšivavení.
  • proti plesniam na tele, ale aj v byte
  • kožné problémy – svrbivý ekzém, akné, opary, plesne, bradavice
  • infekcie v ústnej dutine – zápal ďasien, afty, zápach z úst, angína
  • na dezinfekciu dýchacích ciest
  • dezinfekcia domácností
Ak je pre Vás tento článok užitočný, zdieľajte ho ďalej aj so svojimi známymi.

Written By
More from redakcia
Orechová pochúťka s vanilkovým krémom, ktorú si všetci doma zamilujú!
Ingrediencie: 250 g sušienok 3 kyslé jablká (700 g) 3 banány (500...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *