Tento smradľavý hmyz už v mojom dome nikdy nie je. Takto ich držím preč každú jeseň!

Tento smradľavý hmyz netreba nikomu predstavovať: v malých záhradkách v lete obhrýza úrodu a na jeseň sa snaží v skupinách nasťahovať do domov a nedá sa vyhnať z bytu.

Nie sú síce škodlivé, napríklad neštípu, no ich prítomnosť je dosť nepríjemná, keďže za sebou zanechávajú oblak smradu, ktorý aj pri najmenšom hluku pretrváva celé hodiny.

Krikľavé záchvaty z nej dostávajú najmä ženy, jednak preto, že lezúci hmyz nešetrí čerstvo uvareným jedlom či vypranou bielizňou.

Našťastie sa pred drzým hmyzom dá chrániť a nestojí to veľa peňazí: stojí to len fľašu minerálky a čajovú sviečku na batérie, izolačnú pásku a rezačku tapiet.

Pasca funguje na podobnom princípe, aký sa používa na chytanie ôs; len tu namiesto cukrovo-sladkej tekutiny láka chrobáčikov svetlo sviečky. Ak ho uhasíte na terase, bude v ňom ráno dosť väzňov.

Odrežte hornú časť plastovej fľaše pomocou rezača na tapety alebo veľkých nožníc a potom umiestnite sviečku na dno fľaše. Potom odstráňte uzáver z odrezanej časti a vložte ho do fľaše otvorom nadol.

Keď ste s tým spokojní, pevne ju pripevnite k spodnej časti fľaše pomocou izolačnej pásky. Pasca je najefektívnejšia, ak ju obtočíte dookola tak, aby svetlo svietilo iba zhora, takže tam zaručene preniknú ploštice do skla – odkiaľ už nenájdu cestu von.

Zachyteného hmyzu sa potom ľahko zbavíte; niektorí ľudia ich pustia, iní prisahajú na insekticíd. Isté je, že takto sa vám do domu nebudú vkrádať.

Zdieľajte tento užitočný tip aj so svojimi známymi a rodinou, ktorý majú podobný problém.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*