Tento zázračný trik by mala poznať každá žena: Stačí len nastriekať na matrace a budú ako nové!

Ak máte v domácnosti malé deti či domácich miláčikov, určite viete, čo to je premočený a špinavý matrac. Prepotené a zatuchnuté matrace sú pre vás hygienickým rizikom, a u alergikov dokonca zdravotnou komplikáciou…

Pokiaľ váš matrac nekryje praktický chránič, ktorý môžete pohodlne vyzliecť a vyprať v práčke, zopár šikovných rád k jeho účinnému čisteniu sa vám zíde ako soľ.

Vysávanie je účinné len na povrchu

Matrace a epedy sú večným zdrojom prachu. Vysávače odstránia iba povrchové nečistoty, mikroskopické čiastočky či zažranú špinu nezničia. Na to sa hodí skôr hĺbkové vysávanie s vysávacou kefou, ktorá pracuje na rotačnom klepacom princípe. Takýto prístroj však doma bežne nedržíte, preto sa na hĺbkové odstránenie nečistôt zvyčajne objednáva služba odborníka. Čo ak si ale chcete pomôcť sami?

Na každú škvrnu existuje prípravok

Ľudové porekadlo hovorí, že na každú chorobu v prírode vyrástla bylinka. V prípade gazdiniek platí parafráza – na akúkoľvek škvrnu sa nájde nejaký účinný odstraňovač, ktorý je šetrný i pre postihnutý materiál. V drogériách a špecializovaných predajniach vám predavači podľa vašej situácie iste poradia. Určite ale budete súhlasiť, že ďaleko najhoršie sa z matracu odstraňuje moč. Ako si s ňou efektívne poradiť?

Pokračovanie článku na druhej strane >

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*