Tieto 2 zložky sa stali symbolom chudnutia pre všetkých, ktorých trápia nadbytočné kilogramy.

V dnešnej dobe vidíme čoraz viac ľudí, ktorí sa snažia schudnúť. Držia všetky možné diéty, chodia cvičiť, no často krát bez úspechu. Samozrejme pohyb a strava sú piliere každého chudnutia, avšak existujú metódy, ktoré dokážu chudnutie ešte viac podporiť.

V dnešnom článku vám predstavíme silnú kombináciu, ktorá je na chudnutie ako stvorená. Ide o kombináciu medu a škorice. Vďaka látkam, ktoré obsahujú tieto suroviny, efektívne urýchľujú celý proces chudnutia.

Med obsahuje fenoly, enzýmy, flavonoidy, organické kyseliny a ostatné silné antioxidanty. Štúdie preukázali, že tmavší med je bohatým zdrojom týchto látok.

Škorica obsahuje polyfenoly, ktoré sú tiež silnými antioxidantmi. Škorica prekonáva ďalších 26 korenín a byliniek v počte antioxidantov, vrátane cesnaku či oregána.

Ako funguje táto kombinácia?

Nahraď cukor a sladkosti medom. Rafinovaný cukor spôsobuje vysokú hladinu glukózy v krvi, čo má za následok náhly pokles hladiny cukru v krvi. Tieto extrémne zmeny hladiny cukru môžu viesť k emočnej nestabilite, ako aj k nadprodukcii inzulínu či neprimeranej únave. Med sa pomaly vstrebáva do krvného obehu a bráni hromadeniu cukru v krvi.

Škorica znižuje hladinu cukru v krvi a zvyšuje citlivosť na inzulín, ktorý je zodpovedný za náš metabolizmus. Preto pomáha urýchliť metabolizmus a premeniť glukózu na energiu, nie na tuk.

Pokračovanie článku >

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*