Tieto bylinné prípravky zmiernia zápaly rúk a nôh!

Bylinné prípravky na reumatoidnú artritídu

Reumatoidná artritída je jedným z najzávažnejších ochorení kostrového systému. Väčšinou sa prejavuje zápalom rúk a nôh. Najviac postihuje starších ľudí, čím výrazne znižuje kvalitu ich života. V súčasnosti neexistuje liek ani metóda, ktorá by dokázala túto chorobu vyliečiť. Liečba je založená najmä na podávaní symptomatických úľavových opatrení. V niektorých prípadoch sa vykonáva aj chirurgický zákrok. Ukazuje sa, že nepríjemné prejavy reumatoidnej artritídy dokážu zmierniť aj prírodné prípravky. Nižšie uvádzame niekoľko z nich.

Ananás:

Liečivé vlastnosti ananásu sú známe už od 18. storočia. Môže za to bromelaín – látka, ktorá má silné protizápalové vlastnosti. Správna dávka bromelaínu výrazne znižuje opuchy a zápaly u ľudí, ktorí trpia reumatoidnou artritídou. Jeden pohár čerstvej ananásovej šťavy denne stačí na to, aby ste sa dozvedeli o cenných vlastnostiach tejto látky. Okrem toho ananás pomáha aj pri liečbe infekcií dýchacích ciest, zlepšuje tráviaci systém, urýchľuje hojenie rán a zlomenín.

Šafran

Šafran sa bežne používa ako afrodiziakum, hoci je známy aj pre svoje zdraviu prospešné vlastnosti. Šafran má výrazný protizápalový a analgetický účinok. Toto korenie je skvelé na zmiernenie bolesti kostí, kĺbov a svalov. Určite bude fungovať ako upokojujúci prostriedok na symptómy súvisiace s reumatoidnou artritídou. Najlepšie je ním dochucovať jedlá alebo pridávať do čaju.

Nočný jazmín

Nočný jazmín alebo harsingar je rastlina pôvodom zo Západného Bengálska. Je populárny pri liečbe rôznych typov artritídy. Bolesti a opuchy kĺbov najlepšie zmierňuje pitie nálevu pripraveného na báze tejto rastliny, ako aj orálne podávanie výťažkov z jazmínu. Stojí za to vedieť, že nočný jazmín je v hinduistickej mytológii považovaný za posvätný strom. Hinduisti ho používajú na liečbu mnohých chorôb.

Chirayita

Je to výnimočne liečivá a originálna bylina. Pochádza z himalájskych oblastí Indie a tam sa tiež hojne používa. Chirayita vďačí za svoje liečivé vlastnosti trom aktívnym látkam, ktoré ju budujú: severchirin, svertanon a svertianin. Všetky tri majú silné protizápalové účinky. Infúzia Chirayita upokojí bolesť a opuch kĺbov a posilní ich. Chirayita je dostupná na európskom trhu, no pred kúpou by ste si mali overiť dôveryhodnosť zdroja. Ak je jeho obsah falšovaný, liečba môže mať negatívne účinky.

Zázvorový olej

Zázvor je známy svojimi protizápalovými vlastnosťami. Preto je veľmi účinný v boji s príznakmi reumatoidnej artritídy. Výskum indických vedcov ukázal, že zázvorový olej výrazne znižuje opuchy kĺbov a má silné antireumatické vlastnosti. Zázvorový olej, ktorý sa systematicky pridáva do jedál, prinesie úľavu v boji proti pretrvávajúcej bolesti a opuchom kĺbov.

Lipa

Lipové kvety sa vyznačujú okrem iného. schopnosť čistiť telo toxínov. Pravidelné pitie nálevu z lipového kvetu tiež pomôže prečistiť kĺby a kosti a následne znížiť bolesť a opuchy sprevádzajúce artritídu. Ak sa chcete dozvedieť o cenných vlastnostiach lipy, vypite každý deň jednu šálku nálevu založeného na jej sušených kvetoch. Liečba by sa mala používať minimálne mesiac.

Reumatoidná artritída je závažné autoimunitné ochorenie, ktoré sa v súčasnosti nedá vyliečiť. Jeho príznaky sa však dajú výrazne zmierniť. Pravidelné používanie prírodných prostriedkov môže uľahčiť život s týmto ochorením a zlepšiť jeho kvalitu.

Ak je pre Vás tento článok užitočný, zdieľajte ho aj s ostatnými na Facebooku. Ďakujeme ❤.

Written By
More from redakcia
7 spôsobov, ako budovať silné kosti a predchádzať osteoporóze!
Kostné tkanivo je živé a potrebuje neustálu starostlivosť a ostražitosť, aby sa...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *