Tieto prírodné protizápalové lieky fungujú najlepšie…

Zápal je prirodzenou reakciou tela na poranenie a infekciu. Prostredníctvom nej sa telo snaží obnoviť svoj normálny stav. Chronický zápal je však škodlivý stav, ktorý sa môže vyskytnúť pri mnohých zdravotných problémoch.

Existuje tendencia okamžite sa obrátiť na lieky, aby sme sa zbavili zápalu, hoci existuje mnoho prírodných riešení, ako sa tomu vyhnúť.

Pozrime sa na 10 príkladov.
 • 1 – Aloe vera
  Aloe vera, známa ako zázračná rastlina, má mnoho prospešných vlastností. Nielenže dokáže zmierniť zápal, ale dokáže tiež znížiť bolesť a liečiť kožné škvrny. Mala by sa použiť želatínová látka, ktorá sa nachádza v listoch.
 • 2 – Čučoriedky
  Tmavé ovocie má zvyčajne vysoký obsah antioxidantov, ale len máloktoré z nich prekoná čučoriedky. Vďaka obsahu kvercetínu znižuje zápal a pôsobí preventívne proti rakovine.
 • 3 – Zeler
  Podporuje trávenie, chudnutie a tiež zmierňuje zápaly. Má tiež diuretický účinok, ktorý pomáha odstraňovať zadržiavanie vody. Je obzvlášť účinný pri artritíde a dne.
 • 4 – Ananás
  Je vynikajúcim zdrojom enzýmu bromelaínu, ktorý podporuje trávenie a zmierňuje zápaly tráviaceho a kardiovaskulárneho systému.
 • 5 – Brokolica
  Vďaka obsahu kvercetínu má skvelý protizápalový účinok, ktorý bol spomenutý aj pri čučoriedkach.

 • 6 – Arnika
  Liečivá bylina, ktorej kvet sa používa. Pri aplikácii na pokožku zmierňuje zápal. Často sa používa pri liečbe výronov. Účinný aj pri uštipnutí hmyzom, artritíde, bolestiach svalov a akné.
 • 7 – Sladké zemiaky
  Vďaka vysokému obsahu vitamínu C má antioxidačné a protizápalové účinky na organizmus. Vďaka vysokému obsahu vlákniny podporuje trávenie a podieľa sa na prevencii rakoviny hrubého čreva.
 • 8 – Šalvia
  Jeho liečebné využitie siaha ďaleko do minulosti. Obsahuje kyselinu rozmarínovú, ktorá prispieva k jeho protizápalovému účinku. Má tiež antiseptické a antibakteriálne vlastnosti. Zmierňuje brušné ťažkosti, zvýšené potenie a bolesť hrdla.
 • 9 – Sladké drievko
  Vďaka vysokému obsahu flavonoidov má aj protizápalové a antibakteriálne vlastnosti. Používa sa aj na zmiernenie tráviacich ťažkostí a ekzémov.
 • 10 – Cesnak
  Vďaka antioxidačným vlastnostiam je obľúbenou bylinou a bylinkou s protizápalovými, antibakteriálnymi a antivírusovými účinkami. Stimuluje imunitný systém.
Podeľte sa o tento článok aj so svojimi priateľmi a rodinou.

Written By
More from redakcia
Jedzte túto polievku 3 dni: Posilňuje imunitný systém, znižuje zápaly a vyplavuje vírusy!
Polievky sú veľmi prospešné pre naše zdravie, a preto by sa ľudia,...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *