To ste určite nevedeli! 5 potravín, ktoré okamžite vyliečia bolesť hlavy! Štvrtá je najúčinnejšia!

V dnešnej dobe trpí bolesťami hlavy čoraz viac ľudí a v stresujúcom a hektickom svete veríme len v silu liekov. Keď nás bolí hlava, vezmeme si liek proti bolesti a svet vyzerá lepšie.

Lieky proti bolesti však liečia len symptóm, nie príčinu. Hneď ako účinok pominie, bolesť sa môže vrátiť. Možno ste nevedeli, že nasledujúce potraviny majú tiež účinok na zmiernenie bolesti. Je lepšie používať ich namiesto liekov obsahujúcich chemikálie.

  • 1. Melón

Bolesti hlavy sú často spôsobené dehydratáciou, preto ak zjete 1-2 plátky melóna, vaše telo sa okamžite hydratuje a doplní cenné minerály. Draslík a horčík, ktoré obsahuje, môžu byť veľmi účinné pri bolestiach hlavy.

  • 2. Banány

Majú veľmi vysoký obsah draslíka a horčíka, preto dokážu rýchlo odstrániť bolesti hlavy. Horčík má tiež upokojujúci účinok.

  • 3. Zemiaky

Potraviny bohaté na draslík zmierňujú bolesti hlavy. Stredne veľký zemiak obsahuje 600 mg draslíka.

  • 4. Ananás

Čerstvý ananás dokáže zázraky pri bolestiach hlavy. Jeho prírodné enzýmy sú veľmi účinné pri znižovaní bolesti hlavy. Ananásy majú analgetické a protizápalové vlastnosti.

  • 5. Uhorka

Podobne ako melóny aj uhorky majú veľmi vysoký obsah vody. Obsahuje 95 % vody, takže rýchlo hydratuje telo a zmierňuje bolesti hlavy.

Podeľte sa o tento článok aj s ostatnými.

Written By
More from redakcia
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *