Toto by ste mali urobiť, aby ste človeku s mŕtvicou zachránili život!

Pripravenosť na núdzové situácie nie je vždy len pre naše dobro, ale aj pre dobro niekoho iného. Čím viac vieme o tom, čo robiť v núdzovej situácii ešte pred jej vznikom, tým väčšiu šancu máme úspešne ponúknuť svoju pomoc.

Možno ste pripravení lepšie, ako si myslíte, už len tým, že máte doma niektoré predmety a nástroje.

Rozmýšľali ste, čo by ste robili, keby sa u vášho blízkeho objavili príznaky mozgovej príhody? Čo by ste okrem zavolania záchranky urobili ďalej?

Vedomosti o tom, čo by ste mali a nemali robiť, môžu mať veľký význam. Chvíle do príchodu pomoci sú vzácne a dôležité a môžu niekomu zachrániť život. Môže sa to zdať zvláštne, ale ihla môže skutočne pomôcť zachrániť človeka pred mŕtvicou.

Vedecké poznatky pochádzajú od čínskeho vedca, ktorý dúfa, že svet si prečíta jeho posolstvo a bude ho šíriť ďalej. Ihla môže mať mnoho využití, ale jej schopnosť pomôcť obetiam mŕtvice prekonáva všetky ostatné.

Prvá a najdôležitejšia vec, ktorú si treba zapamätať, je zachovať pokoj, ak vidíte niekoho s mŕtvicou. Zachovať pokoj znamená, že budete schopní myslieť s jasnou mysľou, budete mať dobrý úsudok a nebudete panikáriť.

Panika v takýchto núdzových situáciách často vedie k chybám a obeti vôbec nepomáha. Cieľom je pomôcť obeti a urobiť všetko pre to, aby ste jej poskytli potrebnú pomoc.

Zachovajte pokoj a nezabudnite s obeťou nehýbať. Keď má niekto mŕtvicu, z vedeckého hľadiska to znamená, že sa mu roztiahli kapiláry v mozgu.

Ak obeťou pohnete, kapiláry môžu prasknúť a spôsobiť krvácanie do mozgu. Nechajte obeť tam, kde je, a vezmite ihlu alebo injekčnú striekačku.

Vezmite si zapaľovač, sviečku alebo položte ihlu nad plameň a sterilizujte ju. Potom pichnite sterilnou ihlou do všetkých 10 prstov. Cieľom je rozprúdiť krv. Pri pichaní budú prsty trochu krvácať.

Ak zistíte, že krv nevyteká, trochu stlačte prsty, aby začala tiecť.

Po vykrvení všetkých 10 prstov by mala byť obeť v dobrom stave až do príchodu pomoci, pretože táto metóda rozhýbe krv. Po príchode sanitky podrobne povedzte záchranárom, čo sa stalo od okamihu, keď ste si uvedomili, že obeť začala mať problém, až po príchod pomoci.

Takto sa dozvedia všetky informácie, ktoré potrebujú vedieť.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*