Toto je 7 podivných domácich receptov, ktoré skutočne fungujú a sú prekvapivo lepšie ako moderné lieky!

Pamätáte si na rôzne bizarné domáce prostriedky, ktoré používala vaša babička, keď ste boli dieťa? Ak nie, niekoľko z nich vám pripomenieme v našom dnešnom článku. Napriek tomu, že ide o ľudové recepty, často fungujú prekvapivo lepšie ako moderné lieky z lekárne.

Domáce lieky našich babičiek
1. Cesnak pri bolesti zubov

V roku 1740 napísal zakladateľ metodistickej cirkvi John Wesley knihu liečivých receptov. Uvádzal v ňom, že vloženie strúčika cesnaku do ucha pomáha zmierniť bolesti zubov. Cesnak však musí byť celý a neporušený, pretože šťava by mohla podráždiť ucho a pokožku.

Ďalšou možnosťou je trieť rozrezaný klinček priamo na boľavý zub 7 až 10 minút. Tým sa zníži bolesť a zápal. Buďte však opatrní a najprv trite len niekoľko sekúnd, a ak klinček nespôsobuje podráždenie, predĺžte čas trenia.

2. Pomarančová kôra pri prechladnutí a nádche

Mnohé nosové spreje sa dnes vyrábajú s vôňou pomaranča. Nie je to však len kvôli vôni. Podľa webovej stránky Mental Floss sa v 18. storočí pri prechladnutí a nádche bežne používala pomarančová kôra (alebo sa z nej kúsok odrezal nožom) a potom sa zastrčila do nosa.

3. Vodka na zápach nôh

Má to zmysel – alkohol ničí baktérie, ktoré spôsobujú zápach potu. Preto by alkohol mal byť schopný odstrániť zápach nôh, keď sa aplikuje na nohy. Odporúča sa namočiť kúsok látky do vodky a potrieť si ňou nohy. Ak nemáte vodku, môžete použiť akýkoľvek iný alkohol (nad 40 %) alebo masážny alkohol.

4. Ceruzka na bolesti hlavy

Niektoré zdroje uvádzajú, že bolesti hlavy sú často spôsobené zatínaním žuvacích svalov. Ak chcete zmierniť bolesť hlavy, vložte ceruzku medzi zuby a udržujte uvoľnené žuvacie svaly. Budete prekvapení, ako rýchlo bolesť hlavy ustúpi.

5. Jogurt proti zápachu z úst

Máte nepríjemný zápach z úst, keď sa ráno zobudíte? Potom začnite jesť jogurt. Ako to funguje? Dobré baktérie v jogurte môžu nahradiť a vytlačiť zlé baktérie, ktoré sú zodpovedné za zápach z úst.

6. Sladké drievko na mozole

Sladké drievko môže zmäkčiť pľuzgiere a mozole. Zmiešajte prášok zo sladkého drievka a 1/2 čajovej lyžičky oleja alebo kozmetického krému a túto zmes natrite na mozole alebo pľuzgiere.

7. Olivový olej na kinetózu (morská choroba, nevoľnosť)

Keď sa chystáte na dlhú cestu autom alebo loďou, olivový olej môže zmierniť nevoľnosť. Jednoducho si vložte čajovú lyžičku oleja do úst, chvíľu ho masírujte a potom prehltnite. Ako to funguje? Pri kinetóze sa v ústach zvyčajne tvorí nadmerné množstvo slín. Olivový olej obsahuje triesloviny, ktoré pomáhajú vysušovať ústa a tiež potláčajú nevoľnosť.

Záver

Poznáte nejaké recepty svojich starých rodičov? Potom sa s nami o ne nezabudnite podeliť!

 

Written By
More from redakcia
Všimli ste si na tomto mäse niečo zvláštne? Pravda vás určite šokuje…
Keď uvidíte odhalenie v nasledujúcom videu, dvakrát si rozmyslíte, či si v...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *