Toto je dôvod, prečo nemôžete schudnúť tuk na bruchu, nech sa snažíte akokoľvek! Zmeňte to ešte dnes!

Existujú však niektoré príčiny priberania, o ktorých nevieme. Ak sa chcete zbaviť tvrdohlavej váhy, je absolútne nevyhnutné zistiť príčinu, ktorá ju spôsobuje.

Zlý metabolizmus mastných kyselín

Po tukoch sa nepriberá. Ak však vaše telo nedokáže využiť tuky ako zdroj paliva, nezostáva mu nič iné, len ich ukladať. Ak vašim bunkám chýbajú dôležité živiny, proces spaľovania tukov na výrobu energie nebude účinný.

Na spaľovanie mastných kyselín potrebujú naše bunky karnitín a vitamín B2 (riboflavín). Existujú dve veci, ktoré môžete urobiť, aby ste zistili či je metabolizmus mastných kyselín príčinou nadmerného ukladania tuku.

Prvým je vyšetrenie lekárom, ktorý určí či ste schopní správne spaľovať tuky. Druhým krokom je zmena tukov, ktoré konzumujete, zo zlých zápalových tukov na dobré zdroje tukov. Dobré tuky sa nachádzajú vo voľne žijúcich rybách, organickom kokosovom oleji, avokáde a olivovom oleji.

Bakteriálne prerastanie v tenkom čreve

Mnohí ľudia s nadváhou, ktorí majú problém s pretrvávajúcim brušným tukom, často trpia príznakmi syndrómu dráždivého čreva vrátane nadúvania, zápchy a hnačky.

Všetky tieto príznaky spolu s mnohými ďalšími môžu byť znakom premnoženia baktérií v tenkom čreve. Ľudia majú v tráviacom trakte zvyčajne množstvo baktérií, ktoré sa nachádzajú v ústach a hrubom čreve.

Niekedy sa tieto baktérie môžu rozšíriť do žalúdka a tenkého čreva,čo je spôsobené zlým výberom potravín a nízkym obsahom žalúdočnej kyseliny. V tenkom čreve môžu tieto baktérie kradnúť dôležité živiny z potravy a spôsobovať nedostatok živín, ktoré sa dostávajú do krvného obehu.

Ak sa stravujete správne a nestrácate na váhe, možno trpíte bakteriálnym prerastaním. Existujú testy, ktoré vám pomôžu zistiť, či je to hlavná príčina vašej neschopnosti spaľovať tuk a chudnúť.

Hormonálna nerovnováha

Existuje nespočetné množstvo ľudí, ktorí trpia nejakou hormonálnou nerovnováhou. Môže ísť o nerovnováhu hladín inzulínu, hormónov nadobličiek, pohlavných hormónov a mozgových hormónov. Naše hormóny riadia metabolické procesy našich buniek, ich reakcie na podnety, schopnosť a rýchlosť produkcie energie, dispozíciu a ukladanie alebo využívanie tukov a sacharidov.

Jedna hormonálna nerovnováha nemôže spôsobiť žiadne škody, pretože všetky hormóny sa navzájom ovplyvňujú. Ľudia trpiaci hormonálnymi problémami budú mať vždy problémy s hmotnosťou. Lekár vám môže pomôcť špeciálnymi testami a správnou liečbou.

Jesť biopotraviny

Plodiny sa často postrekujú pesticídmi a herbicídmi.Tieto chemikálie negatívne ovplyvňujú baktérie, vírusy, huby a hmyz. Nedávno sa zistilo, že niektoré z používaných chemikálií môžu potenciálne nahradiť určité aminokyseliny a spôsobiť dysfunkciu bielkovín v tele.

Je dôležité snažiť sa, aby sa tieto chemikálie nedostávali do nášho tela, takže výber ekologických potravín vám môže pomôcť schudnúť.

Keď si začnete vyberať organickú zeleninu a ovocie, zaznamenáte výrazné zníženie svojej hmotnosti.

Strava s vysokým obsahom cukru a sacharidov

Nie je žiadnym tajomstvom, že spracované potraviny obsahujú veľké množstvo cukru a spracovaných sacharidov. Tieto “potraviny” poškodzujú hladinu inzulínu, čo vedie k ukladaniu tukov, ak sa cukry zadržiavajú v krvnom obehu a nevyužívajú sa okamžite na energiu.

Vedieme relatívne sedavý život, hodiny sedíme pred počítačmi a televízormi a zároveň konzumujeme veľké množstvo sacharidov v strave.

Je to jedna z najzákladnejších zmien, ktoré môžete vo svojom živote urobiť. Vyberajte si nespracované potraviny, potraviny s vyšším obsahom bielkovín a kvalitné tuky.

Zdieľajte tento článok aj so svojimi priateľmi na Facebooku.

Written By
More from redakcia
Koláč LION: Bez pečenia, s pudingom a arašidovým maslom. Deti ho milujú!
INGREDIENCIE 2 balíčky vanilkového pudingu bez cukru (po 40 g) 3 polievkové...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *