Toto je jedna z najliečivejších rastlín na svete, tu je návod, ako sa používa! (RECEPT)

Hloh obsahuje účinné látky s antioxidačnou aktivitou. Kvety obsahujú spolu s trochou esenciálneho oleja trimetylamín a glykozid oxyakantín.

Číňania kedysi vyrábali kvasený nápoj z hlohu a jeho pozostatky sa našli v 9000 rokov starej keramike. Predpokladá sa, že už bol významný v náboženstve.

Hloh obsahuje aktívne látky s antioxidačným účinkom. Kvety obsahujú spolu s trochou esenciálneho oleja trimetylamín a glykozid oxyakantín.

Plody obsahujú silicu, tanín, saponín, glykozidy a fruktózu a výnimočné množstvo solí draslíka, sodíka, vápnika a fosforečnej.

Po zaradení tinktúry z čerstvých plodov hlohu do homeopatickej knihy Vilmara Schwaba sa stala obľúbenou rastlinou a predmetom mnohých štúdií. Potvrdili, že hloh je cenným liekom na srdce.

Medzi povzbudivé závery patrí aj ten, že hloh bráni rastu modernej doby – infarktu.

Hlohom sa môže s plnou dôverou liečiť každý, kto má problémy s vysokým krvným tlakom, chce sa chrániť pred nebezpečenstvom vysokého cholesterolu a upchávania ciev a každý, kto trpí infarktom.

Táto rastlina sa široko používa na udržanie zdravia krvného systému, pri vysokom krvnom tlaku, oslabení srdcového svalu a srdcovej arytmii.

Je akceptovaný ako bezpečná a účinná liečba pre skoré štádiá srdcových chorôb a ako účinná terapia pre už pokročilé štádiá. Odporúča sa po srdcovom infarkte, pretože zvyšuje prietok krvi v koronárnych cievach.

Podporuje činnosť a lepšiu výživu buniek srdcového svalu. Vo všeobecnosti platí, že každý nad 50 rokov by si mal príležitostne dať tinktúru z hlohu.

Iné využitie hlohu

Hloh patrí medzi rastliny s najsilnejším upokojujúcim účinkom. Pomáha pri únave, nedostatku energie, zlom spánku, ťažkom dýchaní, závratoch, búšení srdca, úzkosti, nervozite a zvonení v ušiach.

Cenný je aj pri menopauze.  Môže sa použiť ako pomôcka pri chudnutí, pretože podporuje vylučovanie prebytočnej vody z tela. Táto vlastnosť ho robí užitočným pri celulitíde, opuchoch a ochoreniach kĺbov.

Hloh posilňuje spojivové tkanivo v kĺboch ​​a pre svoj protizápalový účinok sa odporúča pri ulceróznej kolitíde a tráviacich problémoch. Chráni pred účinkami voľných radikálov a predchádza ochoreniam krvných ciev, ako je artérioskleróza.

Početné štúdie o hlohu potvrdili, že ide o bezpečnú a dobre znášanú bylinu. Hloh sa však neodporúča tehotným a dojčiacim ženám.

Úroda hlohu

Na liečbu sa najčastejšie používajú dva druhy hlohu – hloh červený a menej známy hloh biely. Hloh rastie pozdĺž ciest, okrajov lesov a lúk a vyznačuje sa tŕňmi a trojcípými a päťcípmi listami.

Kôra sa zbiera na jar, keď tečú šťavy, a používa sa sušená alebo čerstvá. Plody sa zbierajú na jeseň, keď sú jasne červené. Kvety, najlepšie biele, zbierame v pukoch alebo tesne pred otvorením.

Čas zberu kvetov je medzi aprílom a júnom. Sušia sa v tieni v tenkých vrstvách.

Hlohové kvapky

– 20 g nasekaných listov a kvetov zalejte 200 ml 70 percentného alkoholu. Občas premiešame. Po troch týždňoch sceďte a prefiltrujte. Dvadsať kvapiek denne zapite trochou tekutiny.

Tieto kvapky pôsobia preventívne, ale aj ako pomocná terapia pri ochoreniach krvi a nervového systému.

Hlohový sirup

Kilogram plodov hlohu vložte do mixéra, podlejte vodou tak, aby siahala 2,5 cm nad bobule. Zmiešajte a nechajte 24 hodín. Dáme na mierny oheň, a keď začne vrieť, necháme pol hodiny dusiť.

Znížte teplotu a nechajte ju stáť ďalšiu pol hodinu. Tekutinu precedíme a keď vychladne, dáme do chladničky. Bobule rozmixujte pridaním novej vody. Potom ich znova rovnomerne varte a necháme ich ešte pol hodiny postáť. Dobre precedíme cez plátno, aby bolo čo najhustejšie.

Zmiešajte túto šťavu s pôvodnou šťavou. A potom to dusíme na miernom ohni, kým nezostane 1/4 zmesi. Nalejte do sterilizovaných fliaš a užívajte 6 až 12 polievkových lyžíc denne. Čas použiteľnosti je neobmedzený.

Vždy sa však poraďte s lekárom, v prípade, že máte aj nejaké iné ochorenia.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*