Toto je najlepšie mlieko a prispieva k liečbe mnohých chorôb! Po materskom mlieku je to najcennejšie mlieko pre vývoj detí.

Kozie mlieko nespôsobuje alergie vďaka svojmu zloženiu bielkovín. Je ľahko stráviteľné, pretože jeho zloženie je podobné zloženiu žalúdočných tekutín a nenapučiava.

Tí, ktorí uprednostňujú kozie mlieko, vám povedia, že je pre nich lepšie stráviteľné ako kravské. Je to preto, že obsah laktózy v ňom je nižší ako v kravskom mlieku.

V prípade miernej neznášanlivosti kravského mlieka sa preto odporúča používať kozie mlieko. (Ak však trpíte silnou intoleranciou laktózy, mali by ste prejsť na mliečne výrobky, ktoré ju vôbec neobsahujú.)

Kozie mlieko v porovnaní s kravským mliekom stále obsahuje podstatne vyšší podiel inozitolu, látky, ktorá sa podieľa na metabolizme mastných kyselín, vďaka čomu je lepšie stráviteľné.

Prispieva k liečbe žalúdočných vredov. Po materskom mlieku je to najcennejšie mlieko pre vývoj detí.

  • Pomáha budovať silnú kostru, tkanivá a svalový systém, pretože je najbohatšie na vápnik, horčík, fosfor a mangán; prostredníctvom kozieho mlieka sa minerálne látky, ako je vápnik, železo a fosfor, lepšie metabolizujú a potom lepšie vstrebávajú do tela. Práve táto výhoda kozieho mlieka ho robí účinnejším pri liečbe nedostatku železa a osteoporózy ako kravské mlieko.
  • Kozie mlieko je bohatšie na vápnik ako kravské mlieko. Obsahuje v priemere najmenej o 10 % viac vápnika (v 100 g kozieho mlieka je 129 g vápnika, kým v kravskom mlieku 117 g).

  • Je to jediné mlieko, ktoré obsahuje bioorganický sodík a selén. Obsahuje najvyššie množstvo vitamínov (vitamíny A, B2, C, D, niacín) a karotén, ktorý pôsobí preventívne proti rakovine. Je to mlieko s najmenšími tukovými guľôčkami, ktoré chráni telo pred arteriosklerózou.
  • Obsahuje väčšie množstvo esenciálnych mastných kyselín, ktoré sa odporúčajú pri liečbe ochorení, ako sú ischemická choroba srdca, črevné poruchy a cystická fibróza. Tieto mastné kyseliny majú aj tú zvláštnu metabolickú výhodu, že poskytujú energiu a zároveň znižujú množstvo cholesterolu.
Tak čo na to hovoríte? Podeľte sa o tento článok aj so svojimi priateľmi a rodinou.

 

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*