Toto je najstarší a najcennejší rastlinný liek na svete, ktorý má všestranné využitie!

Ricínový olej je najstarší a najcennejší rastlinný liek na svete. Hustý zlatý olej, ktorý používali praktizujúci po tisíce rokov na zlepšenie zdravia starovekých civilizácií, je cenený pre svoje liečivé vlastnosti.

Hoci Castor získal (relatívne) nedávnu popularitu ako prostriedok na starostlivosť o vlasy a pleť, olej sa historicky vždy používal pre svoje liečivé účinky.

Ricínový olej je protizápalový, analgetický a proti svrbeniu; čo znamená, že môže znížiť opuch, bolesť a svrbenie. Je tiež bohatý na prirodzene sa vyskytujúce vitamíny a bioaktívne zlúčeniny, ktoré majú celý rad rôznych zdravotných výhod.

Od utíšenia bolesti až po hojenie jaziev, starodávny rituál používania ricínového oleja ako holistického liečebného ošetrenia si zaslúži miesto v každej modernej lekárničke.

Staroveký liek

Historici našli dôkazy o ricínovom oleji takmer v každej starovekej civilizácii. Gréci a Rimania používali olej ako masť a elixír zdravia a neskôr, v ajurvédskej medicíne, sa olej stal známym ako „tajomstvo krásy“.

Egypťania boli prvými priekopníkmi oleja, ktorý ho najskôr používali ako palivo do lámp, kým si uvedomili jeho liečivý potenciál.

Podľa Ebersovho papyrusu, egyptského lekárskeho textu z roku 1500 pred Kristom, Egypťania používali ricínový olej na ochranu očí pred podráždením.

O samotnej Kleopatre sa dokonca hovorí, že ho používala na rozjasnenie očných bielok. Olej bol v tom čase taký populárny, že ricínové semená boli dokonca objavené v starovekých hrobkách z roku 4000 pred Kristom.

Naši predkovia používali ricínový olej ako liečivú masť po tisícročia a mnohé z jeho tradičných použití sú odvtedy podložené modernou vedou.

Vrátane jeho použitia na upokojenie suchých očí, jeho použitia ako prírodného preháňadla a jeho schopnosti vyvolať pôrod.

Zber ricínového oleja

Ricín je jednou z najstarších pestovaných plodín v histórii ľudstva. Začína svoj život v bohatých pôdach Indie, Afriky alebo Južnej Ameriky, pričom olej sa lisuje zo semien ricínovníka.

Tradične odborníci vyberali, lúpali a lisovali semená ručne, aby uvoľnili olej bohatý na živiny. Po tisíckach rokov je metóda extrakcie, ktorú používame, v podstate rovnaká, hoci vďaka technológii je proces oveľa efektívnejší.

Náš ricínový olej je lisovaný za studena na malej ekologickej farme v Indii, ktorá ricínový olej zbiera už roky.

Lisovanie za studena nie je metóda extrakcie nalačno, ale vyhýbaním sa nadmernému teplu sme schopní zachovať čo najviac prirodzených liečivých vlastností semien bez narušenia molekulárneho zloženia oleja.

Nie všetky ricínové oleje sú si rovné. Aby ste mohli využiť starodávne liečivé výhody Castoru, potrebujete vysoko kvalitný olej bez hexánov a bez GMO. Preto používame tradičné metódy zberu.

Ricínový olej je živná zlatá baňa. Je bohatý na vitamín E, esenciálne nenasýtené mastné kyseliny (ako omega-6 a 9) a ďalšie bioaktívne zlúčeniny. Tieto zložky dodávajú oleju jeho liečivé vlastnosti.

Viac ako 90 % ricínového oleja tvorí kyselina ricínolejová, silný antioxidant s protizápalovými vlastnosťami. Pri lokálnej aplikácii môže zvýšiť cirkuláciu a okysličenie v pokožke (a tkanivách pod ňou), aby sa urýchlil proces regenerácie buniek a podporilo hojenie.

Vysoký obsah vitamínu E a omega-6 a 9 v oleji podporuje funkciu buniek v tele na zmiernenie zápalu, opuchov a zmiernenie bolesti.

Existujú tiež dôkazy, ktoré naznačujú, že ricínový olej má detoxikačné vlastnosti a možno ho použiť na stimuláciu nášho lymfatického systému na posilnenie imunologickej funkcie.

Vďaka svojmu špecifickému molekulárnemu zloženiu používajú farmaceutickí výrobcovia ricínový olej v rade rôznych liekov. Často je súčasťou očných kvapiek a dokonca sa používa ako zmes na podávanie niektorých liekov proti rakovine.

Začínajúc ako malé semienko v zemi, reparačný olej má nekonečné využitie v naturopatickej medicíne.

Liečivé využitie ricínového oleja
Liečte jazvy, rany a kožné ochorenia

Vmasírovanie ricínového oleja do pokožky môže upokojiť suchosť, psoriázu, ekzém a vyblednúť vzhľad jaziev. Kyselina ricínolejová pôsobí na zníženie podráždenia a zápalu, zatiaľ čo bioaktívne zlúčeniny stimulujú opätovný rast buniek na hojenie rán.

Štúdia z roku 2014 ukázala, že ricínový olej pomáhal vredovým ranám hojiť sa rýchlejšie a lepšie, ako keď boli rany liečené inými liečebnými metódami. Ricínový olej funguje aj ako zmäkčovadlo, ktoré prirodzene rehydratuje pokožku.

Má zvlhčujúce vlastnosti, čo znamená, že poskytuje ochrannú bariéru, aby sa zabránilo ďalšej strate vlhkosti – vďaka čomu je vynikajúci prírodný liečiteľ pre problematickú alebo citlivú pleť.

Zníženie zápalu a bolesti

Ricínový olej sa môže aplikovať lokálne na pokožku prostredníctvom ricínového balenia. Ajurvédski lekári používajú ako prirodzenú metódu úľavy od bolesti, handrička sa namočí do oleja a potom sa priloží na postihnuté miesto a nechá sa absorbovať do pokožky.

(Ak chcete zistiť, ako si vyrobiť Castor Pack doma – máme tu návod.)

Analgetické a protizápalové vlastnosti ricínového oleja upokojujú bolesti svalov, kĺbov a dokonca zlepšujú trávenie. Ak sa cítite nafúknutý alebo máte zápchu, umiestnenie ricínového vrecúška na žalúdok alebo spodnú časť chrbta môže pomôcť zmierniť príznaky.

Niektorí praktizujúci dokonca používali ricínový olej na zlepšenie funkcie pečene.

Zmiernite menštruačné kŕče

Castor Pack môžete použiť aj na upokojenie menštruačných kŕčov. Omega-9 prítomné v oleji zmierňujú pocity bolesti a nepohodlia tým, že sa dostanú hlboko pod kožu, aby podporili krvný obeh a zmiernili kŕče.

Štúdia publikovaná v Journal of Naturopathic Medicine zistila, že používanie ricínového oleja môže stimulovať lymfatický systém. To identifikuje ricínový olej ako antitoxín, ktorý môže pomôcť podporiť zdravie maternice a vaječníkov.

Podobne ako pri použití fľaše s horúcou vodou, zohriaty zábal s ricínovým olejom je upokojujúce uvoľnenie od bolesti a nepríjemných kŕčov.

Ricínový olej podporuje krvný obeh a prietok krvi, takže aj keď sa uvádza, že pomáha zmierniť menštruačné bolesti, nemusí byť vhodný pre ľudí so silnou menštruáciou (alebo ľudí, ktorí sa snažia otehotnieť). Odporúčame nechať sa viesť telom.

Pokojná artritída

Štúdia z roku 2009 ukázala, že protizápalové a analgetické vlastnosti ricínového oleja môžu pomôcť pri liečbe osteoartritídy. Po štyroch týždňoch vykazovalo 92 % účastníkov výrazné zlepšenie úrovne bolesti pri užívaní doplnku s ricínovým olejom.

Ricínový olej môžete použiť lokálne na zmiernenie príznakov artritídy. Protizápalová kyselina ricínolejová prítomná v oleji sa vstrebáva do pokožky a pomáha znižovať zápal a bolesť kĺbov.

Upokojte suché oči

Ricínový olej sa používa ako prísada do mnohých známych značiek očných kvapiek. Je to preto, že štúdie ukázali, že ricínový olej môže znížiť zápal a suchosť oka. Olej vytvára na oku ľahký, nevtieravý film, ktorý pomáha zastaviť odparovanie vody z povrchu oka.

Odporúčame naniesť malé množstvo nášho ricínového oleja cez očné viečko. Antipruritické vlastnosti oleja pomáhajú zmierniť suché, boľavé a svrbiace oči. Skvelá prírodná alternatíva pre tých, ktorí trpia syndrómom suchého oka alebo sennou nádchou.

Chráňte a pestujte vlasy

Prirodzené vlastnosti ricínového oleja zlepšujú stav a rast vlasov. Mastné kyseliny a omega pokrývajú vlasec, aby ho chránili pri raste, čo mu umožňuje rásť silnejší a dlhší.

Keď sa vmasíruje do pokožky hlavy alebo obočia, okysličujúce vlastnosti Castor stimulujú vlasový folikul a bolo hlásené, že predlžuje rastovú fázu folikulu.

Zabráňte poškodeniu pokožky voľnými radikálmi

Ricínový olej je nabitý antioxidantmi, takže okrem toho, že pri aplikácii na pokožku hydratuje a upokojuje, chráni aj pred poškodením voľnými radikálmi. To zase zabraňuje predčasnému starnutiu tým, že zabraňuje poškodeniu kolagénu, ktoré môže viesť k vráskam.

Olej tiež pôsobí ako účinný zvlhčovadlo, vytvára na pokožke tesnenie, aby sa udržala vlhkosť, a znižuje akné tým, že bojuje proti baktériám a upokojuje akýkoľvek zápal. Vyjednávať

Ricínový olej je jedným z najstarších rastlinných liekov na svete a dodnes ho používajú milióny ľudí na celom svete. Jednoduchý jednozložkový olej je úplne prirodzenou alternatívou na upokojenie celého radu ochorení a bolestí.

 

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*