Toto sa stane s vaším telom, keď zadržíte kýchnutie! Pozor na to!

Kýchanie je bežným nepríjemným príznakom alergikov, ale niekedy ho stále zadržiavame. Existujú dobré dôvody, prečo by ste nemali zadržiavať kýchanie. Kýchanie je spôsob, akým sa telo snaží odstrániť škodlivé látky z dýchacích ciest a zabrániť im preniknúť do pľúc.

Aké sú príčiny kýchania?

U mnohých ľudí môže pohľad do svetla vyvolať kýchnutie. Môže sa vyskytnúť aj pri rozšírení žalúdočnej steny. Tento podnet sa nezriedka vyskytuje počas cvičenia. Môže ho spôsobiť studený vzduch aj zvýšené emócie. Môžu ho vyvolať aj rôzne dráždivé látky, prach, korenie a silné pachy.

Prečo sa nezadržiavať?

Zadržiavanie bráni telu, aby sa uzdravilo. Potom sa kýchanie stáva nepredvídateľným. Veľké kýchanie môže spôsobiť roztrhnutie ciev v očiach, čo môže viesť ku krvácaniu. Je tiež zodpovedné za problémy s inkontinenciou. Príležitostne môže spôsobiť aj poškodenie vodorovných svalov na základni rebier.

Zadržané kýchanie môže spôsobiť zvýšenie krvného tlaku, čo môže spôsobiť roztrhnutie ciev v mozgu. Námahou zadržiavané kýchanie môže dokonca viesť k problémom s krkom a dutinami. Niekedy dôjde k prasknutiu bubienka a strate sluchu. V extrémnych prípadoch môže spôsobiť aj mŕtvicu a dokonca smrť.

Podeľte sa o tieto informácie aj so svojimi priateľmi.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*