Toto sa stane vášmu telu, ak budete dlho vysedávať!

Niekedy chceme mať len pohodový deň a nemusíme pohnúť ani svalom. Sedavý spôsob života však môže viesť k vážnym problémom, ako sú srdcové choroby a cukrovka. V skutočnosti je príliš dlhé sedenie alebo ležanie rizikovejšie, ako sa na prvý pohľad zdá.

Preto vás vyzývame, aby ste sa prechádzali, hoci aj medzi obývačkou a kuchyňou, a aby ste si prečítali, ako môže nečinnosť zhoršiť existujúce kožné ochorenia a spôsobiť kŕčové žily.

Tím Bright Side preskúmal mnoho výskumov, aby našiel málo známe riziká neaktívneho životného štýlu s cieľom povzbudiť vás, aby ste udržiavali svoje telo v pohybe a prosperite.

 • 1. Zvyšuje pravdepodobnosť vzniku hormonálneho akné
  Dôsledkom nečinnosti číslo jeden je nárast hmotnosti. A jedným z dôsledkov priberania je, že spôsobuje špecifické kožné problémy. Na začiatku obezita ovplyvňuje kožné bariéry tým, že pokožka je výrazne suchšia. Okrem toho spôsobuje, že sa človek viac potí, čo vedie k upchatým pórom a zapálenému akné.
 • 2. Môže oslabiť kosti
  Svaly a kosti sú živé tkanivá, ktoré sa pri cvičení posilňujú. Kosti tých, ktorí pravidelne cvičia, bývajú silnejšie a hustejšie ako u tých, ktorí necvičia. Keď teda niekto dlhodobo nečinne sedí, riskuje oslabenie kostí a ohrozenie ich hustoty.
 • 3. Môže zhoršiť existujúce kožné ochorenia
  Ak ste vyskúšali všetky možné spôsoby liečby akné a problém stále pretrváva, je čas pozrieť sa na koreň problému. Akné Mechanica je spôsobené trením a tlakom na pokožku. K tomuto výskytu dochádza, keď je pokožka opakovane vystavená treniu alebo tlaku, napríklad pri príliš dlhom sedení v určitých polohách. Nie je nepravdepodobné, že akné vzniká z neaktívneho životného štýlu, pri ktorom človek trávi väčšinu dňa v sede.
 • 4. Môže spôsobiť celulitídu
  Väčšina kancelárskych pracovníkov dnes trávi väčšinu času v sede a píše na počítači. Tento neaktívny životný štýl môže spôsobiť zadržiavanie vody. Niektorí vedci sa domnievajú, že dlhodobé sedenie znižuje prietok krvi a vedie k zmenám, ktoré spôsobujú celulitídu.
 • 5. Môže spôsobiť kŕčové žily
  Pri chôdzi sa lýtkové svaly sťahujú, ohýbajú a vyvíjajú tlak na hlavné cievy v dolnej časti nohy. Je to akoby každý krok mal účinok pumpy, ktorá pomáha s cirkuláciou zo žíl do srdca. Dlhodobé sedenie preto vedie k zlému prekrveniu, ktoré sa prejavuje kŕčovými žilami.

Ako by ste definovali “aktívny životný štýl”? Aké jednoduché zmeny môžete urobiť v boji proti sedavému spôsobu života?

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi.
Written By
More from redakcia
4 varovné signály, že vaše telo je plné toxínov!
V našom hektickom každodennom živote je dôležité uvedomiť si varovné signály, že...
Read More
Leave a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *