Toto sú najzdravšie semienka na svete!

Vo svete semienok, zŕn a kôstok je aspoň niekoľko, ktoré si zaslúžia osobitnú pozornosť. Koniec koncov, sú z nejakého dôvodu považované za jeden z najzdravších produktov na svete.

Veľkosťou síce neohromujú, no skrývajú celý rad výhod a na ľudské zdravie pôsobia fantasticky. Stimulujú trávenie, prácu obehového systému a dokonca majú dobrý vplyv aj na mozog!

Toto sú najzdravšie semená  na svete. Dokážu posilniť srdce a znížiť hladinu zlého cholesterolu!

Chia semená

Chia semienka, alebo šalvia španielska, sú darom prírody, ktorý sa teší veľkej obľube po celom svete. Je to spôsobené ich mimoriadnymi vlastnosťami. Stimulujú fungovanie obehového systému a prácu mozgu.

Navyše sa to často uvádza, že znižujú riziko inzulínovej rezistencie (semená zvyšujú citlivosť tkanív na inzulín) a cukrovky typu 2. Chia semienka by mali zaradiť do jedálnička aj ľudia, ktorí bojujú s kilami navyše a bolesťami kĺbov.

Tieto drobné zrná sú cenným zdrojom ľahko stráviteľných bielkovín a omega-3 kyselín. Zaujímavosťou je, že ich obsahuje trikrát viac ako losos. Poskytujú tiež šesťkrát viac vápnika ako mlieko a trikrát viac železa ako špenát!

Pôsobivé, však?😊

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*