Toto “zdravé” jedlo ničí mozog a spôsobuje rakovinu. Určite zvážte či ho budete jesť!

Mnohí ľudia, ktorým záleží na svojom zdraví, prešli na konzumáciu tejto potraviny, ktorá sa často označuje aj za výživový zázrak, v snahe stravovať sa lepšie. Viacerí uznávaní odborníci ju dokonca nepovažujú za potravinu vhodnú na ľudskú spotrebu.

Sója a sójové výrobky vrátane tofu nie sú zdravou potravinou. Oveľa vhodnejšou náhradou sú bio vajcia, mäso zo zvierat chovaných na čerstvej tráve a nepasterizované alebo domáce, či bio mliečne výrobky.

Čo je problematické na sóji?

“To, čo robia, nie je prirodzené ani bezpečné,” vysvetľuje doktor Daniel.

“Dnešné vysoko rozvinuté technológie nielenže nedokážu odstrániť antinutrienty a toxíny, ktoré sa prirodzene nachádzajú v sóji, ale výrobný proces dokonca zanecháva ďalšie toxické a rakovinotvorné látky, ktoré vznikajú pri spracovaní za vysokých teplôt,” pokračuje vo vysvetľovaní.

Tofu je na tom o niečo lepšie, pretože ide o celý sójový výrobok, ale aj ten obsahuje vyššie uvedené antinutrienty.

Zdravotné problémy spojené s konzumáciou sóje

Niektoré z hlásených zdravotných problémov sú:

  • Problémy so štítnou žľazou – priberanie, nevoľnosť, únava, vypadávanie vlasov a strata libida
  • Rakovina – ide najmä o rakovinu štítnej žľazy, prsníka a pankreasu
  • poškodenie mozgu
  • ochorenia reprodukčných orgánov
  • alergie na sóju

Dr. Daniel a jeho kolegovia medzitým preštudovali niekoľko štúdií o sóji a zistili, že sója neznižuje zlý cholesterol, ako sa píše a prezentuje. Naopak, zvyšuje hladinu nebezpečného homocysteínu, ktorý u mnohých ľudí zvyšuje riziko srdcových ochorení, mŕtvice a vrodených chýb.

Podľa Dr. Daniela sója tiež výrazne zvyšuje riziko kardiovaskulárnych ochorení.

Sója a riziko pre deti

Deti a dojčatá sú vystavené zvýšenému riziku konzumácie sóje, najmä kvôli jej vlastnostiam, keď napodobňuje pôsobenie niektorých hormónov.

Štúdia uverejnená v lekárskom časopise The Lancet ukázala, že denná expozícia chemickým látkam, ktoré napodobňujú pohlavný hormón estrogén, ktorý sa nachádza v detských mliekach na báze sóje, je 6 až 11-krát vyššia ako u dospelých, ktorí konzumujú sóju.

Koncentrácie týchto látok v krvi boli u detí o 13 000 až 22 000 vyššie ako samotný hormón estrogén. Deti, ktoré sú kŕmené výlučne sójovým mliekom, dostávajú po prepočítaní na hmotnosť ekvivalent 5 antikoncepčných tabletiek denne!

Zásadne nepodávajte dojčatám sójové mlieko a starším deťom iné sójové výrobky. Tehotné ženy by ho nemali konzumovať pre silné hormonálne účinky, aby neohrozili plod dieťaťa.

Pridajte komentár

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*